Niedziela XVIII Zwykła

1. Dzisiaj XVIII Niedziela Zwykła. Nieszpory o 15.00. Dzisiaj, we wtorek lub w przyszłą niedzielę możemy zyskać odpust zupełny ?Porcjunkuli? na następujących warunkach: przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencji Ojca św. oraz wykluczenie przywiązania do grzechu.

2. Od poniedziałku do soboty Piesza Opolska Pielgrzymka na Jasną Górę. Dzisiaj o 19.30 na parkingu przy plebani przyjmowane będą bagaże. Pielgrzymom życzymy wiele łask Bożych i ich modlitwie polecamy nasz parafię.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. Następne odwiedziny chorych będą we wrześniu. W czwartek czcimy św. Jana M. Vianneya ? patrona kapłanów, a w sobotę przypada święto Przemienienia Pańskiego.

4. W przyszłą niedzielę odpust w parafii Popielów. Kolekta za tydzień na potrzeby WSD i Kurii w Opolu.

5. Zapowiedzi przedślubne(I): Tomasz Waleska z Wróblina i Weronika Hyla z Zawady, (II): Paweł Najwer z Czarnowąs i Karolina Sentyrz z Lubotynia, Mateusz Jankowski z Wróblina i Magdalena Samek z Wróblina, Krzysztof Węglarski z Ozimka i Katarzyna Grzybowska z Borek.

6. Do wieczności odszedł śp. Franciszek Staisch ? l. 82. Wieczny odpoczynek?

7. W sobotę o 8.00 do sprzątania kościoła prosimy rodziny z Czarnowąs z ul. Piaskowej z ul. Kwiatowej.

8. W poniedziałek zakończyliśmy obchody odpustowe ku czci św. Anny. Dziękujemy Bogu za dobrą pogodę i za wszelkie łaski tego czasu. Wszystkim Parafianom i Gościom dziękujemy za bardzo liczny udział, a zwłaszcza za przyjętą Komunię św. i złożone ofiary. Dziękujemy Kapłanom, Siostrom Zakonnym, Lektorom, Ministrantom, Mariankom, Chórowi, Orkiestrze, Dekoratorowi, niosącym baldachim, sztandary i zbierającym kolektę. Dziękujemy za wykonane wieńce, które ozdobiły nasze kościoły. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powiększenia chwały tej uroczystości składamy serdeczne Bóg zapłać!

9. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św. według Róż.:

  • Pon. ? MB Pośredniczki Łask (I. Kijowska)
  • Wt. ? MB Wspomożenia Wiernych (E. Wróbel).
  • Śr. ? św. Judy (E. Liguda).
  • Czw. ? Ducha Świętego (E. Piontek).
  • Pt. ? św. Józefa (M. Gallus).
image_print