Uroczystość Odpustowa ku czci św. Anny

1. Dzisiaj w naszej parafii Uroczystość Odpustowa ku czci św. Anny. Witamy Parafian i Gości przybyłych na odpust. Witamy serdecznie kaznodzieję odpustowego ks. Prałata Tomasza Horaka i dziękujemy za wygłoszone słowo Boże. O 17.00 zapraszamy na nieszpory odpustowe i ok. 17.30 na koncert saksofonistów ku czci naszej Patronki.

2. Jutro w naszej parafii Dzień Chorych. Zapraszamy chorych i osoby w podeszłym wieku na Mszę św. o 9.30 w ich intencji, połączoną z błogosławieństwem ?lurdzkim?. Po Mszy od 11.00 odwiedziny chorych w ich domach. Także jutro o 18.00 w kościele św. Anny modlitwa różańcowa za zmarłych, a następnie Msza św. w int. Zmarłych polecanych w opustowych zaleckach. Po Mszy nabożeństwo za Zmarłych na cmentarzu i procesja teoforyczna do kościoła parafialnego. Prosimy zabrać ze sobą świece.

3. We wtorek przypada Uroczystość naszej patronki św. Anny i głównej patronki diecezji. Zapraszamy na Msze św. do kościoła św. Anny o 8.00 i 18.00. W tym tygodniu Msze wieczorne o 18.00 będą u św. Anny, z wyjątkiem soboty. W środę u św. Anny o 18.00 Msza św. w intencji zmotoryzowanych, połączona z błogosławieństwem kierowców i pojazdów. Ofiary złożone w tym dniu przeznaczone będą na cele misyjne. W przyszłą niedzielę odpust w parafii Brynica.

4. Sakrament chrztu św. przyjęli: Marcel Krotewicz i Alicja Stępień. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym tych dzieci w chrześcijańskim wychowaniu.

5. Dziękujemy wszystkim za przybycie na naszą doroczną uroczystość odpustową, za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Parafianom z Czarnowąs i Pani sołtys Pietrek serdecznie dziękujemy za posprzątanie cmentarza. Mimo deszczu licznie przybyli i wykonali wielką pracę. Pani sołtys oraz pozostałym osobom dziękujemy za podjęcie starań i ufundowanie płyty nagrobnej na grobie ks. Radcy Henryka Mainki. Paniom z Wróblina wdzięczność za umycie kościoła św. Anny i kaplicy odpustowej. Dziękujemy też za dary dla plebanii i za wszelką życzliwość.

6. Zap. przedślubne (I): Paweł Najwer z Czarnowąs i Karolina Sentyrz z Lubotynia; Magdalena Samek z Opola i Mateusz Jankowski z Opola; Krzysztof Węglarski z Ozimka i Katarzyna Grzybowska z Borek.

7. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św. według Róż.: Wt. ? św. M. Kolbe (J. Waldyra), Śr. ? Płomienia Miłości Niep. Serca Maryi (R. Baron), Czw. ? św. Antoniego (H. Firlus), Pt. ? MB Matki Kościoła (Ł. Michala).

image_print