Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy. Nieszpory o 15.00. W Świerklach o 15.00 nabożeństwo fatimskie.

2. We wtorek czcimy NMP Opolską. O 16.00 Msza św. za absolwentów Gimnazjum, ich rodziców i nauczycieli oraz pozostałych gimnazjalistów i młodzież szkół średnich na zakończenie roku szkolno-katechetycznego. Od 15.30 okazja do spowiedzi św.

3. U św. Anny we wtorek o 18.00 Msza św. w intencji Pielgrzymów do Italii. Po Mszy spotkanie na plebanii.

4. W środę o 8.00 Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w int. dzieci, ich rodziców, nauczycieli i katechetów. Okazja do spowiedzi św. od 7.30. Od 17.30 okazja do spowiedzi dla dorosłych przed Bożym Ciałem.

5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – nasz parafialny odpust. Msze św. będą: o 7.00. 8.30 ? Suma odpustowa z procesją i o 16.00. Po sumie wyruszy procesja eucharystyczna tymi samymi ulicami jak w ubiegłym roku: Kani, Matejki, Reymonta i Ogrodową. Ołtarz I przygotowują Krzanowice, II ? Czarnowąsy, III ? Wróblin i IV ? Borki. Zapraszamy wszystkich Parafian, Siostry Jadwiżanki, chór, orkiestrę, Panów do baldachimu, dzieci pierwszokomunijne oraz dzieci do sypania kwiatów. Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy procesji. Prosimy o udekorowanie domów w całej parafii, a szczególnie na trasie procesji. W czwartek obchodzić będziemy również Dzień Ojca.

6. W piątek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W sobotę i niedzielę na Górze św. Anny pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców. W piątek i sobotę po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę podczas nieszporów procesja Oktawy Bożego Ciała.

7. W niedzielę po Mszach św. błogosławieństwo świec ku czci św. męczenników Jana i Pawła, które mają nas chronić od burz i gwałtownych nawałnic. Sakrament chrztu św. przyjął Michał Piechota. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.

8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii i za złożone przed kościołem ofiary na Wydział Teologiczny w Opolu. Rodzinom z Czarnowąs dziękujemy za sprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy rodziny z Czarnowąs z ul. Piaskowej.

10. Adorujemy Pana Jezusa z miłości do Ojca świętego. 29 czerwca przypada 60. rocznica święceń kapłańskich Benedykta XVI. Kongregacja ds. duchowieństwa zachęca duchownych i świeckich, by z tej okazji Ojcu świętemu ofiarować 60 godzin adoracji. W naszej parafii przygotowaliśmy imienne ?adoracyjne cegiełki?, które możemy odebrać w zakrystii. Liczymy na to, że wielu dołączy do tej modlitwy za Ojca świętego. Liczymy także na siostry zakonne. W wigilię Uroczystości św. Apostołów Piotra i Pawła te ?adoracyjne cegiełki? złożymy na ołtarzu, podczas Mszy św., którą odprawimy w kościele św. Anny, o północy, w intencji Ojca świętego Benedykta XVI. Przedtem, od 19.00 czuwanie eucharystyczne.

Jedna ?cegiełka adoracyjna? = 1 godz. adoracji Najśw. Sakramentu.

 

image_print