Wniebowstąpienie Pańskie

1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a zarazem Święto Dziękczynienia za dar bł. Jana Pawła II. Zapraszamy na nieszpory o 15.00.

2. W poniedziałek czcimy św. Norberta ? Bpa, Patrona naszej parafii. Parafian zapraszamy na sumę odpustową z procesją eucharystyczną o 18.00. W tym dniu przypada całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Porządek adoracji jest następujący: 8.00 ? Krzanowice, 9.00 ? Borki, 10.00 ? Czarnowąsy, 11.00 ? Wróblin, 12.00 ? Siostry Jadwiżanki, 13.00 ? Bractwo Różańcowe, Tercjarze św. Franciszka i Bractwo św. Anny, 14.00 ? Mniejszość Niemiecka, od 15.00 do 17.00 ? adoracja wspólna, 17.00 ? młodzież i osoby pracujące, 17.45 ? zakończenie adoracji, 18.00 ? suma odpustowa.

3. W środę Msza św. szkolna o 17.00, w piątek wieczorem próba chóru.

4. W sobotę o 10.00 w katedrze w Opolu święcenia kapłańskie.

5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W Krzanowicach odpust ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Suma odpustowa o 11.00. Również w przyszłą niedzielę odpust ku czci św. Antoniego w Luboszycach, a na Górze św. Anny pielgrzymka sołtysów i rad sołeckich.

6. W tym roku procesja Bożego Ciała przejdzie tymi samymi ulicami jak w roku minionym. Ołtarze również przygotują poszczególne wioski, jak rok temu.

7. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby WSD i Kurii w Opolu oraz za złożone przed kościołem do puszek ofiary na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie. W przyszłą niedzielę kolekta na pokrycie kosztów impregnacji dachu kościoła św. Anny. Koszt tego malowania wyniósł 14 tyś. zł. (z powodu wysokiej ceny specjalnego impregnatu zastosowanego do malowania).

8. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w pielgrzymce do św. Rocha w Dobrzeniu Wlk. Rodzinom z Wróblina dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę do sprzątania prosimy rodziny z Czarnowąs z ul. Kośnego.

9. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św. wg Róż:

Wt. ? św. Jacka (D. Cebulla), Śr. ? św. Elżbiety (O. Knietsch), Czw. ? św. Joanny Beretta Molla (U. Nowainska), Pt. ? Zwiastowania NMP (K. Świerc).

image_print