Niedziela VI Wielkanocna

1. Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna. W naszej parafii I Komunia święta. O 15.00 nieszpory z udziałem dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców i krewnych. I Komunia św. w przyszłym roku będzie 27 maja.

2. Od poniedziałku do piątku trwać będzie Biały Tydzień. Dzieci pierwszokomunijne przychodzić będą w strojach komunijnych na Mszę św.: w poniedziałek o 18.00 do św. Rocha w Dobrzeniu Wlk., we wtorek o  18.00 do kościoła św. Anny, w środę o 17.00, a od czwartku do soboty włącznie o 18.00 do kościoła parafialnego.

3. W poniedziałek o 18.00 pielgrzymka do kościoła św. Rocha w Dobrzeniu Wlk. W tym tygodniu przypadają Dni Krzyżowe. Procesje błagalne w poniedziałek i środę o 7.00 w kościele parafialnym, we wtorek o 18.00 u św. Anny.

4. W środę jest Dzień Dziecka. Msza św. szkolna o 17.00. Po Mszy spotkanie Marianek. Od 16.00 miesięczna spowiedź dla dzieci i gimnazjalistów.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W piątek od 8.00 odwiedziny chorych. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy młodzież. Okazja do sakramentu pokuty od 17.30. Po Mszy św. próba chóru.

6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a zarazem Święto Dziękczynienia za dar błogosławionego Jana Pawła II. Na Górze św. Anny Pielgrzymka Mniejszości Narodowych. Kolekta za tydzień będzie na potrzeby WSD i Kurii w Opolu, a przed kościołem zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej.

7. Pielgrzymów do Italii informujemy: spotykamy się o 1.30 w nocy (z piątku na sobotę) w kościele parafialnym. Odprawimy Mszę św., potem wyjazd o 2.00 w nocy z parkingu przy kościele.   

8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii. Parafianom z Borek dziękujemy za piękne przygotowanie uroczystości odpustowej. Dziękujemy za udział w procesji ku czci św. Urbana. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła, dekorację i za dar dla naszego kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania kościoła prosimy rodziny z Wróblina z ul. Gawędy.

9. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św. wg Róż:

Wt. ? św. Moniki (K. Niestrój), Śr. ? Wniebowzięcia NMP (G. Fack), Czw. ? św. Judy (E. Liguda), Pt. ? św. Kamila (E. Zdzuj).

image_print