Niedziela V Wielkanocna

1. Dzisiaj V Niedziela Wielkanocna. Nabożeństwo majowe o 15.00. W Borkach odpust ku czci św. Jana Nepomucena. Nabożeństwa majowe po wieczornej Mszy św., w sobotę po Mszy św. porannej.

2. W środę czcimy św. Urbana ? papieża. Msza św. szkolna o 17.00. Wszystkich parafian zapraszamy o 18.00 na procesję błagalną o dobre urodzaje i Boże błogosławieństwo w pracy na roli połączone z majówką. Rozpoczęcie nabożeństwa na Placu Krzyża Świętego w Czarnowąsach przy ul. Wolności, następnie ulicami: Krzyżową, Studzienną i Nowym Osiedlem.

3. W czwartek przypada Dzień Matki. Msza św. z nabożeństwem majowym w intencji Matek naszej parafii o 18.00. Po Mszy św. próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. z udziałem rodziców. W piątek  po nabożeństwie majowym próba chóru.

4. W sobotę o 9.00 w kościele św. Anny rozpocznie się Spotkanie Ministrantów i Lektorów naszego Dekanatu. Dalsza część już na boisko.

5. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców, chrzestnych i krewnych w sobotę o 16.00. W przyszłą niedzielę w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. Rozpoczęcie przy Krzyżu Misyjnym o 9.15. O 15.00 nieszpory z udziałem dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców i krewnych.

6. Chrzest św. przyjęła Joanna Czernia. Boże błogosław rodzicom i chrzestnym.

7. Zap. przedślubna (II): Waldemar Leja z Czarnowąs i Agnieszka Biernacka z Czarnowąs.

8. Do wieczności odeszła śp. Klara Glatki ? l. 72. Wieczny odpoczynek…

9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii. Rodzinom z Czarnowąs dziękujemy za posprzątanie kościoła. Panom Szmechta dziękujemy za prace wykonane przy kościele. W piątek o 8.00 do sprzątania kościoła przed niedzielną uroczystością prosimy matki dzieci I-komunijnych.

10. Ks. Proboszcz z serca dziękuje wszystkim, którzy wspólnie z nim we wtorek dziękowali za 30 lat kapłaństwa. Bóg zapłać za modlitwę i życzenia!

11. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św. wg Róż: Pn. ? MB Pośredniczki Łask (I. Kijowska), Wt. ? św. M. Kolbe (J. Waldyra), Śr. ? MB Częstochowskiej, (M. Lisowska) Czw. ? MB Kościoła (Ł. Michala), Pt. ? Płomienia Miłośći Niepokalanego Serca Maryi (R. Baron).

image_print