Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. W Rzymie Uroczystość Beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II. Szafarze zaniosą Komunię św. chorym od 9.30. Zapraszamy na nabożeństwo majowe z bł. Janem Pawłem II. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św. a w sobotę po Mszy św. porannej. Majówki w Krzanowicach o 18.30, w Borkach o 19.00, a we Wróblinie o 19.30.

2. W poniedziałek czcimy św. Wojciecha, biskupa i męczennika ? głównego patrona Polski. W poniedziałek i wtorek Msze poranne będą o g. 8.00. We wtorek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msza św. wieczorna o g. 18.00 odprawiona zostanie w kościele św. Anny w intencji maturzystów naszej parafii i ich rodzin. Wtorkowe wieczorne Msze św. do końca października sprawowane będą w kościele św. Anny.

3. W środę Msza szkolna o 17.00. W tym dniu wspominamy św. Floriana. W niedzielę suma o 9.30 odprawiona zostanie w int. strażaków naszej parafii.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Msza św. Najbliższe odwiedziny chorych będą w I piątek czerwca.

5. W czwartek o 18.00 zapraszamy wszystkich parafian do kościoła św. Anny na dziękczynną Mszę św. i nabożeństwo za dar Błogosławionego Jana Pawła II. Poświęcony zostanie nowy ołtarz Totus Tuus ku czci MB Fatimskiej i Bł. Jana Pawła II. Poświęcenia dokona i Słowo Boże wygłosi ks. Infułat Prof. Kazimierz Dola.

6. W piątek przypada święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Na wieczorną Mszę św. i nabożeństwo majowe o 18.00 zapraszamy młodzież.

7. W przyszłą niedzielę odpust ku czci św. Floriana w Zawadzie. Kolekta za tydzień będzie na potrzeby WSD i Kurii w Opolu. Popołudniowa Msza św. o 16.00 odprawiona zostanie w intencji śp. Proboszcza Jana Kołodennego w rocznicę śmierci.

Sakrament chrztu św. przyjęła Wiktoria Kałuża. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym tego dziecka.

8. Zap. przedślubne (II): Marcin Korbecki z Borek i Małgorzata Korbecka-Telicka z Borek; Tomasz Hilla z Czarnowąs i Ewelina Langner z Luboszyc.

9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na diecezjalny Caritas, rodzinom z Wróblina za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 do sprzątania kościoła prosimy rodziny z Czarnowąs z ul. Kopernika.

10. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św. wg Róż: Pn. ? św. Norberta (H. Galus), Wt. ? MB Wspomożenia Wiernych (E. Wróbel), Śr. ? bł. Marii Merkert (A. M. Baron), Czw. ? MB z Lourdes (A. Kotula), Pt. ? Nawiedzenia NMP (G. Zowada).

11. W przyszłą niedzielę w naszej parafii o 15.00 nabożeństwem majowym rozpoczniemy II Parafialny Festyn Rodzinny. Serdecznie wszystkich parafian zapraszamy. Prosimy w tym tygodniu przynosić do salki przedmioty, które potem będą losowane w loterii fantowej. Liczymy również, że nasze mamy upieką dobre ciasta, dzięki sprzedaży których powiększy się fundusz Caritas. Będą dobre flaczki. Liczymy również na wykonawców. Oprócz wielu atrakcji będzie można sobie zrobić prawdziwe zdjęcie z bł. Janem Pawłem II.

image_print