Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy na uroczyste nieszpory wielkanocne o g. 15.00. Szafarze zaniosą Komunię św. chorym dzisiaj, jutro i w przyszłą niedzielę od godz. 9.30.

2. Jutro II Dzień Świąt Wielkanocnych. Porządek Mszy św. niedzielny, bez nieszporów. Kolekta jest na KUL

3. W środę Msza św. szkolna o g. 17.00. Po Mszy spotkanie wszystkich Marianek.

4. W czwartek o 19.00 w Zawadzie jest Konwent Wielkanocny naszego dekanatu. Zapraszamy również na tę Msze św. naszych parafian.

5. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. W Rzymie Uroczystość Beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II. Dziękczynne Msze św. i nabożeństwa w intencji błogosławionego Jana Pawła II odbędą się w całej diecezji 5 maja tj. w czwartek. W naszej parafii w tym dniu zostanie poświęcony nowy ołtarz ku czci MB Fatimskiej i Bł. Jana Pawła II w kościele św. Anny. Udało nam się również zainstalować nowy witraż w prezbiterium, tu w kościele parafialnym. Stan starego witraża można sprawdzić z bliska, jest z tyłu kościoła.

6. We wtorek o g. 18.00 odpust ku czci św. Jerzego w Kup. Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na diecezjalny Caritas

7. Sakrament chrztu św. przyjęli: Tymon Gołębiewski i Julia Czubak. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym tych dzieci.

8. Zap. przedślubne (I): Marcin Korbecki z Borek i Małgorzata Korbecka-Telicka z Borek, Tomasz Hilla z Czarnowąs i Ewelina Langner z Luboszyc; (II) Paweł Waleska z Czarnowąs i Urszula Labisz z Wróblina; Adam Kajczyk z Leszna i Sabina Baron z Czarnowąs; Krzysztof Młotek z Czarnowąs i Urszula Krawczyk z Jankowa.

9. Do wieczności odeszła: śp. Ludmiła Kotowska l. 69. Wieczny odpoczynek…

10. Składamy serdeczne podziękowanie za udział w Triduum Paschalnym i w procesji rezurekcyjnej. Dziękujemy panom niosącym baldachim, LSO, chórowi, orkiestrze, grupom parafialnym ze sztandarami, strażakom. Dziękujemy za kolektę na potrzeby parafii, za złożone ofiary przy Bożym Grobie na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej, a także za dary na stół probostwa i za nadesłane życzenia świąteczne. Dziękujemy Mariankom za posprzątanie kościoła, ZGK w Kup za wykonane prace przy kościele. W sobotę o 8.00 do sprzątania kościoła prosimy rodziny z Wróblina z ul. Gawędy.

11. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św. wg Róż: Wt. ? św. Kamila (E. Zdzuj), Śr. ? św. Jadwigi (E. Fila), Czw. ? św. Antoniego (H. Firlus), Pt. ? św. Andrzeja Boboli (K. Rusek).

12. Już za dwa tygodnie tj. 8 maja w naszej parafii odbędzie się II Festyn Rodzinny pod hasłem Rodzina wiosną parafii, organizowany przez Parafialny Zespół Caritas i przez nas wszystkich. Już dzisiaj prosimy o podzielenie się z nami różnymi przedmiotami, które wezmą udział w loterii fantowej. Liczymy też na dobre ciasta, które przygotujemy w naszych domach i przyniesiemy je na Festyn. Będą też dobre flaczki. Liczymy na to, że wielu przygotuje swój program artystyczny, profesjonalny, rodzinny i amatorski. Rodzina to podstawowa komórka życia społecznego i życia parafii, również naszej, nic jej nie zastąpi. Nikt też nie zastąpi Waszej obecności na naszym Festynie Rodzinnym. O szczegółach programu za tydzień.

Zespół Caritas będzie miał swoje spotkanie w środę po Mszy św. szkolnej o g. 17.45.

image_print