V Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj V Niedziela Wlk. Postu. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g. 15.00.

2. W środę Msza św. szkolna z Drogą Krzyżową o g. 17.00. Po Mszy spotkanie z rodzicami i dziećmi przed I Komunią św. Spotkanie będzie miało charakter wspólnego egzaminu. Natomiast w sobotę o g. 15.00 pierwsza spowiedź święta dla dzieci, które mają przyjąć I Komunię świętą. Po Mszy szkolnej próba chóru.

3. Chcemy wznowić spotkania wokół Grupy Pro Ecclesia Dla Kościoła. Spotkania, będą poświęcone problemom z zakresu aktualnej sytuacji Kościoła, nauki Katechizmu, medycyny, prawa, itp. W naszej parafii jest wiele kompetentnych osób, które chętnie podzielą się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem z różnych dziedzin. W najbliższy czwartek o g. 18.45 zapraszamy do salki Betania wszystkich na pierwsze spotkanie, które będzie poświęcone problematyce medycznej. Temat spotkania: Natura czy antybiotyk? – co wybrać i kiedy? Swoją wiedzą na ten temat podzieli się z nami pani Urszula Nowainska, doświadczona nauczycielka kadry medycznej. Serdecznie zapraszamy!

4. W piątek po Mszy św. porannej i wieczornej Droga Krzyżowa z zaleckami. Wieczorem kolejne Czuwanie przygotowujace do beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II. Rozpoczęcie Mszą św. o g. 18.00, potem Droga Krzyżowa, adoracja i o 20.30 Różaniec. O 21.00 Apel Jasnogórski.

5. Za tydzień Niedziela Palmowa. Przed każdą Mszą św. poświęcenie palm. Procesja z palmami na Sumie o g. 9.30. Rozpoczęcie przy Krzyżu Misyjnym, następnie procesja do kościoła. Marianki przygotują palmy za dobrowolną ofiarę, która będzie przeznaczona na cele Sodalicji Mariańskiej.

6. Dzisiaj i w Niedzielę Palmową po Mszach przed kościołem będziemy mogli złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

7. W zakrystii możemy nabyć świece na stół wielkanocny, oraz pamiątkowe z okazji beatyfikacji Jana Pawła II, w cenie 5 zł.

8. Dziękujemy za kolektę na potrzeby parafii, za złożone przed kościołem ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, za kolektę na Caritas, która wyniosła prawie 2.700 zł. Rodzinom z Wróblina dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o g. 9.00 do sprzątania prosimy rodziny z Czarnowąs z ul. Leśnej.

9. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św. wg Róż: Pon. ? św. Moniki (T. Matyszok), Wt. ? św. Judy (E. Liguda), Śr. ? św. Barbary (M. Panusch), Czw. ? św. O. Pio (K. Rippel), Pt. ? św. M. Kolbe (J. Waldyra).

image_print