IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkiego Postu – Laetare. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00.

2. W środę Msza św. szkolna z Drogą Krzyżową o godz. 17.00. Po Mszy św. próba chóru.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Msza św. z adoracją.

4. W piątek po Mszy św. porannej i wieczornej Droga Krzyżowa z zaleckami. Po wieczornej Drodze Krzyżowej Czuwanie modlitewne w ramach przygotowania naszej parafii do beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II do godz. 21.15.

5. Dzisiaj na Mszach św. przed kościołem członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zbierają ofiary na zakup upominków świątecznych dla naszych chorych i osób samotnych. Dziękujemy za każda złożoną ofiarę.

6. W przyszłą niedzielę i w Niedzielę Palmową będziemy mogli złożyć przed kościołem ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

7. W ubiegły czwartek 54 gimnazjalistów z naszej parafii, w tym 12 ze Świerkli, otrzymało przez ręce Ks. Biskupa Pawła Stobrawy sakrament bierzmowania. Dziękujemy im, ich rodzicom i świadkom. Niech Duch Święty otwiera Was na miłość Bożą przez całe wasze życie. Życzymy wam, byście byli żywymi świadkami Pana Jezusa w tym świecie, w którym uczycie się i żyjecie.

8. Dzisiejszy numer Gościa Niedzielnego zawiera płytę DVD z materiałami ze wszystkich ośmiu pielgrzymek Jana Pawła II do naszego kraju. Cena Gościa wynosi 7zł.

9. W czwartek o g. 18.30, czyli po Mszy św. w salce Betania, drugie spotkanie przed pielgrzymką do Italii ?Szlakiem wielkich włoskich świętych?.

10. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby WSD i Kurii w Opolu. Państwu Gąska dziękujemy za posadzenie pięknych bratków. Rodzinom z Czarnowąs dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 9.00 do sprzątania prosimy rodziny z Wróblina z ul. Gawędy.

11. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św. wg Róż:

  • Pon. ? św. Anny (T. Matyszok)
  • Wt. ? Wniebowziecia NMP (G. Fack).
  • Śr. ? św. Joanny Beretta Molla (U. Nowainska).
  • Czw. – Bł. Czesława (P. Cebulla)
  • Pt. ? Zwiastowania NMP (K. Świerc).
image_print