III Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj III Niedziela Wielkiego Postu. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g. 15.00.

2. W związku ze zmianą czasu na czas letni Msze wieczorne będą o g. 18.00.

W środę Msza św. szkolna z Drogą Krzyżową o g. 17.00. Od 16.00 spowiedź św. dla kandydatów do bierzmowania, ich rodziców i świadków oraz miesięczna spowiedź dla dzieci i gimnazjalistów. Po Mszy próba chóru.

3. W czwartek o g. 18.00 w Dobrzeniu Wielkim Uroczystość Bierzmowania. W naszym kościele nie będzie Mszy św. wieczornej.

4. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Msza św. W piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych.

W ramach przygotowania naszej parafii do Beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II, w piątkowe wieczory będziemy się gromadzić na wspólnym czuwaniu przed tą Uroczystością. Rozpoczęcie Mszą św. o g. 18.00, potem Droga Krzyżowa. Następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do g. 20.30, a o 21.00 Apel Jasnogórski. Niech to będzie znak naszej wdzięczności Bogu za tego człowieka i papieża, któremu każdy z nas coś zawdzięcza. Wybierzmy się do kościoła na którąś z części tego czuwania.

5. W sobotę przypada 6 r. śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II. Po Mszy św. spotkanie przełożonych (zelatorów) Róż Różańcowych.

6. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby WSD i Kurii w Opolu. Przed kościołem członkowie Zespołu Caritas zbierać będą ofiary na przygotowanie upominków świątecznych dla naszych chorych i osób samotnych.

7. Zap. przedślubna (II): Rafał Kochanek z Folwarku i Alicja Styra z Krzanowic.

8. Do wieczności odszedł śp. Bogdan Sędzikowski ? l. 55. Wieczny odpoczynek…

9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na budowę obiektów sakralnych i konserwację zabytków w naszej diecezji i za złożone przed kościołem ofiary na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Japonii. Rodzinom z Wróblina dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o g. 9.00 do sprzątania prosimy rodziny z Czarnowąs z ul. Leśnej oraz z ul. Bocznej.

10. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św. wg Róż:

  • Pon. ? Płomienia Miłości Niepok. Serca Maryi (R. Baron)
  • Wt. ? św. Faustyny (M. Przywara).
  • Śr. ? MB Królowej Aniołów (U. Czok) i Niepokalanego Poczęcia NMP (O. Hanusik).
  • Pt. ? MB Pośredniczki Łask (I. Kijowski).

11. W środę po Mszy szkolnej /g. 18.00/spotkanie organizacyjne rodziców, których dzieci przygotowują się do I Komunii świętej.

image_print