I Niedziela Wielkiego postu

1. Dzisiaj I Niedziela Wielkiego Postu. W naszej parafii zakończenie Odnowienia Misji Świętych. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i nabożeństwo przy Krzyżu Misyjnym z poświęceniem krzyży. Składamy serdeczne  podziękowanie o. Janowi za wygłoszone Słowo Boże i za posługę w konfesjonale. Życzymy o. Misjonarzowi wiele błogosławieństwa Bożego w dalszej posłudze Kościołowi. Dziękujemy Parafianom, którzy w tych Świętych Dniach otwierali serca na dar  Słowa Bożego i na dar miłosierdzia w sakramencie pokuty. Dziękujemy także za złożoną kolektę, która jest wyrazem naszej wdzięczności o. Misjonarzowi. Dziękujemy również Pani Dyrektor Szkoły w Czarnowąsach i Nauczycielom za umożliwienie dzieciom i gimnazjalistom udziału w godzinach adoracyjnych i naukach misyjnych.

2. W tym tygodniu w poniedziałek, środę i czwartek spotkanie w grupach kandydatów do bierzmowania o stałych porach.

3. W środę Msza św. szkolna z Drogą Krzyżową dla dzieci i gimnazjalistów.

4. W piątek po Mszy św. porannej i wieczornej Droga Krzyżowa z zaleckami. Również w piątek o 19.00 w naszym kościele Dekanalne Spotkanie Młodzieży. Msza św. będzie sprawowana w int. młodzieży Dekanatu Siołkowickiego z nabożeństwem. Spotkanie poprowadzą Siostry de Notre Dame z Opola. Zapraszamy młodzież naszej parafii od I klasy gimnazjum wzwyż. Liczymy na to, że młodzież przybędzie tak licznie, jak na swoje spotkanie rekolekcyjne.

5. W sobotę przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Zapraszamy wszystkich ojców, mężów i młodzieńców na Msze św. o godz. 8.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. po Mszy spotkanie Tercjarzy św. Franciszka.

6. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka przed kościołem do puszek na Misyjne Dzieło Pomocy ?Ad Gentes?. Również w przyszłą niedzielę szafarze zaniosą Komunię św. osobom chorym od 9.30.

7. Do wieczności odeszli: śp. Paweł Panitz, Gertruda Roj, Jan Świerc, Leonard Gonsior i Antoni Waindzoch. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

8. Dziękujemy rodzinom z Borek za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 9.00 do sprzątania prosimy rodziny z Czarnowąs z ul. Bocznej.

9. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. wraz z dziećmi zapraszamy na Mszę św. we wtorek o g. 17.00.

10. Nadal zachęcamy osoby owdowiałe i samotne do zapisywania się do Bractwa św. Rity. Jest już kilkanaście osób.

11. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św. wg Róż:

  • Pon. ? św. Józefa (M. Gallus)
  • Wt. ? św. Joanny Beretta Molla (U. Nowainska)
  • Śr. ? MB Wspomożenia Wiernych (E. Wróbel)
  • Czw. ? św. Andrzeja Boboli (K. Rusek)
  • Pt. ? MB Nieustającej Pomocy (M. Czernia)
image_print