Niedziela VI Zwykła

 1. Dzisiaj VI Niedziela Zwykła. Nieszpory o godz. 15.00. Od poniedziałku rozpoczynają się dwutygodniowe ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. W tym okresie Msze św. poranne sprawowane będą o godz. 8.00.

3. W poniedziałek przypada święto patronów Europy ? świętych Cyryla i Metodego i wspomnienie św. Walentego ? patrona zakochanych a także ciężkich chorób zwłaszcza umysłowych. W piątek po Mszy wieczornej próba chóru.

4. W przyszłą niedzielę szafarze zaniosą Komunię św. chorym od 9.30.

5. Dziękujemy za kolektę na potrzeby naszej parafii, za złożone ofiary na odbudowę spalonego dachu kościoła w Jełowej. Osobom chorym dziękujemy za przybycie na Mszę św. w Dzień Chorych, a Paniom z Parafialnego Caritas dziękujemy za przygotowanie poczęstunku. Panu Kłyskowi dziękujemy za dostarczenie ciasta, rodzinom z Wróblina za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 9.00 do sprzątania prosimy rodziny z Borek z ul. Szkolnej.

6. W czwartek odbyło się pierwsze spotkanie nowej Rady Duszpasterskiej. Bardzo dziękujemy wszystkim członkom za przybycie. Przewodniczącą Rady została wybrana p. Weronika Zowada z Borek. Większa część dyskusji była poświęcona gruntownej renowacji kościoła parafialnego, a także innych prac z tym związanych, m. in. przebudową prezbiterium, nowego oświetlenia. Byliśmy zgodni co do tego, że prace te muszą być wykonane. O postępie tych prac będziemy sukcesywnie informować parafian.

7. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św. wg Róż:

  • Pon. ? Wniebowstąpienia NMP (G. Fack)
  • Wt. ? MB Pośredniczki Łask (I. Kijowska)
  • Śr. ? MB Częstochowskiej (M. Lisowska)
  • Czw. ? św. Faustyny (M. Przywara)
  • Pt – św. Rocha /E. Matyszok/
image_print