Niedziela IV Zwykła

1. Dzisiaj IV Niedziela Zwykła. Nieszpory o g. 15.00.

2. W środę obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane też Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o g. 8.00, 9.30, 17.00 i 18.30. Podczas wszystkich Mszy św. błogosławić będziemy gromnice, których światło ma nas strzec od wszelkich niebezpieczeństw. W tym dniu przypada również Dzień Życia Konsekrowanego. Kolekta przeznaczona będzie na rzecz klasztorów klauzurowych (zwłaszcza Karmel w Krakowie).

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Msza św. W piątek od g. 8.00 odwiedziny chorych.

4. W czwartek po Mszach św. błogosławieństwo gardła ku czci św. Błażeja. Na Mszę św. o g. 17.00 zapraszamy dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. i ich rodziców.

5. W piątek o g. 17.00 zapraszamy na Mszę św. młodzież i kandydatów przygotowujących się do bierzmowania. Od godziny 16.30 okazja do spowiedzi św. Po Mszy próba chóru a w salce Betania spotkanie Zespołu Caritas.

6. W sobotę podczas Mszy św. o g. 7.00 błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty. Po Mszy św. spotkanie Tercjarzy św. Franciszka.

7. Zachęcamy do zapisywania się w zakrystii na pielgrzymkę śladami wielkich świętych włoskich w terminie od 4 do 12 czerwca br.

8. W zakrystii można nabyć Pismo Święte i modlitewnik Droga do nieba.

9. Do wieczności odszedł śp. Franciszek Wróbel ? l. 73. Wieczny odpoczynek…

10. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby WSD i Kurii w Opolu.

11. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii i za składane ofiary kolędowe. Rodzinom z Borek dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o g. 9.00 do sprzątania prosimy rodziny z Czarnowąs z ul. Jagiełły.

12. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św. wg Róż:

  • Pon. ? św. Anny (T. Matyszok)
  • Wt.- św. Elżbiety (O. Knietsch)
  • Śr. (17.00) ? św. M. Kolbe (J. Waldyra)
  • Czw. ? MB Dobrej Rady (D. Jaszczyk)
  • Pt. ? św. Kamila (E. Zdzuj)
image_print