Niedziela III Zwykła

1. Dzisiaj III Niedziela Zwykła. Nieszpory o g. 15.00. Msze św. codziennie rano i wieczorem, w środę Msza św. szkolna o g. 17.00.

2. W tym tygodniu rozpoczynają się spotkania kandydatów do bierzmowania w poniedziałek, środę i czwartek po Mszy św. wieczornej.

3. We wtorek przypada Święto Nawrócenia św. Pawła Ap. i zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. W piątek po Mszy św. wieczornej próba chóru.

4. Zap. przedśl. (II): Piotr Leja z Czarnowąs i Agnieszka Kaleta z Kędzierzyna K.

5. Do wieczności odeszli: śp. Jerzy Kałuża ? l. 79, Janusz Grzebielec ? l. 49 i Alfred Rudziński, l. 78. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

6. Wczoraj zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii. Cieszymy się, że mogliśmy pobłogosławić Wasze domy, wspólnie się pomodlić i porozmawiać, również z osobami chorymi. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie, za poczęstunek, a także za złożone ministrantom do puszek ofiary na misje. Niech błogosławieństwo kolędowe kapłana wyda dobre owoce w życiu naszych rodzin.

7. Zachęcamy do zapisywania się w zakrystii na pielgrzymkę. Szczegółowe informacje na ostatniej stronie Listu i u ks. Proboszcza.

8. W tym tygodniu rozpoczęły się prace renowacyjne w naszym kościele parafialnym. Zaczynamy od ołtarza głównego i prezbiterium. Na razie zabrano do pracowni konserwatorskich obraz z ołtarza i niektóre elementy.. Reszta będzie wykonywana na miejscu. Konserwatorzy orzekli, że jeszcze nie widzieli tak zniszczonego obrazu. Liczymy na to, że uda nam się to rozpoczęte dzieło doprowadzić do końca, z powodzeniem. 

9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii, za składane ofiary kolędowe. Ubezpieczyliśmy wszystkie obiekty kościelne na sumę prawie 3,5 tyś zł.    Koszt ogrzewania za grudzień wyniósł prawie 4 tyś. zł. Dziękujemy rodzinom z Wróblina  za posprzątanie kościoła. W sobotę o g. 9.00 do sprzątania prosimy rodziny z Borek z ul. Szkolnej.

10. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św. wg Róż:

  • Pon. ? św. Norberta (H. Galus)
  • Wt.- Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryi (R. Baron)
  • Śr. ? św. Józefa (M. Gallus)
  • Czw. ? bł. Marii Merkert (M. Baron)
  • Pt. ? św. Barbary (M. Panusch)

11. W tym tygodniu zawitają jeszcze do naszych domów kolędnicy misyjni z panią katechetką i panią nauczycielką. Proszę ich serdecznie przyjąć.

image_print