II Niedziela po Bożym Narodzeniu

1. Dzisiaj II Niedziela po Bożym Narodzeniu. Zapraszamy na nieszpory ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o g. 15.00.

2. Od poniedziałku do środy Msze św. sprawowane będą tylko rano o g. 7.00.

3. W czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego ? Trzech Króli. Zapraszamy do kościoła parafialnego na Msze św. kolędowe w intencji rodzin naszej parafii o g. 8.00, 11.00 i 17.00 i o g. 9.00 do kościoła św. Anny. Po Mszach św. błogosławieństwo kadzidła, kredy i wody. Kolekta będzie na misje katolickie.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Zapraszamy na Msze św. o g. 7.00 i o g. 17.00. Najbliższe odwiedziny chorych będą dopiero w miesiącu lutym. Szafarze zaniosą komunię chorym w niedzielę od 9.30.

5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Chrztu Pańskiego.

6. Plan kolędy w tym tygodniu jest następujący:

  • Pon. ? ul. Wolności (nry parzyste)
  • Wt. ? ul. Wolności (nry nieparzyste), Łąkowa, Jaśminowa
  • Śr. ? ul. Akacjowa, Brzozowa
  • Pt. ? ul. Ogrodowa, Sadowa
  • Sob. ? ul. Piaskowa, Wierzbowa, Kwiatowa

Na ostatniej stronie Listu jest liturgia kolędy. Możemy, wspólnie z kapłanem żywo uczestniczyć w tej liturgii w naszym domu. Rozpoczęcie kolędy codziennie o g. 15.00, a w sobotę g. 11.00.

7. Sakrament chrztu świętego przyjęli: Natalia Dziuk, Gloria Sowa, Adam Wer, Wojciech Gruchalski, Tymon Kuźnik i Bartosz Żyła. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym tych dzieci.

8. Zap. przedślubna (II): Piotr Kupiński z Opola i Anna Piontek z Czarnowąs.

9. Do wieczności odeszli: Stefan Krukowski ? l. 83, Mikołaj Mros l. 68, Hildegarda Pogrzeba l. 83. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

10. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby WSD i Kurii w Opolu, a także za udział w Mszy św. na zakończenie roku. Młodzieży przygotowującej się do bierzmowania dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o g. 9.00 do sprzątania prosimy rodziny z Borek z ul. Opolskiej.

11. GOK w Dobrzeniu Wielkim zaprasza w czwartek o g. 17.00 na Jasełka Bożonarodzeniowe.

12. Otrzymaliśmy pierwszy numer Arki, osoby, które się zapisały mogą je odebrać w zakrystii. Cena 3 zł. Są także egzemplarze dodatkowe, gdyby ktoś chciał, będą wyłożone w gablotce.

image_print