I Niedziela Adwentu

1. Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny w całym Kościele. Adwent jest czasem oczekiwania na przyjście Pana Jezusa, oczekiwania na Boże Narodzenie. Niech to będzie czas czuwania, skupienia i modlitwy. Zapraszamy dzisiaj o g. 15.00 na nabożeństwo adwentowe, podczas którego poświęcimy wieńce adwentowe i lampiony dla dzieci na Roraty. Nowy rok liturgiczny będziemy przezywać pod hasłem ?W komunii z Bogiem?. Zaś w Adwencie Benedykt XVI zachęca nas do żarliwej modlitwy w intencji obrony życia.

2. Od poniedziałku będą Msze św. roratnie, zawsze o g. 17.00, w sobotę o g. 8.00. Podczas Rorat dzieci wylosują dwie figurki Matki Najświętszej, a także dwa egzemplarze Pisma św., aby je wspólnie czytać i rozważać w rodzinie. Na drugi dzień przynosimy figurkę i Pismo św. do kościoła. Tak jak rok temu modliliśmy się za kapłanów, tak teraz na serduszkach będziemy się modlić za dzieci, w int. życia. Zawsze w piątek będzie losowanie Pisma świętego ze specjalną dedykacją. W piątkowe Roraty wieczorem będzie Msza św. koncelebrowana w int. obrony życia, na którą zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie rodziców.  Będzie to w naszej parafii Dzień czuwania z Ojcem św. w tej intencji.

Roraty dla dorosłych będą rano: w poniedziałek, środę i piątek.

3. Młodzież zapraszamy na Roraty w piątki wieczorem o g. 17.00.

4. W  tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. Dzieci i gimnazjaliści mają miesięczną spowiedź w środę od g. 16.00. Miesięczne odwiedziny chorych będą 17 grudnia, już jako odwiedziny świąteczne. Bardzo prosimy powiadomić o tym zainteresowanych. W piątek po Roratach próba chóru.

5. Kolekta z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby WSD i Kurii w Opolu. Będziemy też modlić się za Kościoły na Wschodzie. Po Mszach św. przed kościołem będzie zbiórka do puszek na ten cel. Od przyszłej niedzieli można nabywać opłatki i świece wigilijne.

6. Do wieczności odeszła Zofia Zazulak ? l. 86. Pokój jej duszy.

7. Na ostatniej stronie Listu są nazwiska wybranych członków PRG, którym serdecznie gratulujemy! Za dwa tygodnie nowa PRG zostanie uroczyście zaprzysiężona.

8. Dziękujemy za kolektę na potrzeby naszej parafii i za złożone przed kościołem ofiary na zakup paczek świątecznych dla chorych i osób w podeszłym wieku. Rodzinom z Czarnowąs dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o g. 9.00 prosimy rodziny z Borek z ul. Opolskiej z ul. Struga 6.

9. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami wg Róż:

  • Pon. ? bł. Czesława (P. Cebulla)
  • Wt. ? św. Anny (T. Matyszok)
  • Śr. ? św. Joanny Beretta Molla (U. Nowainska)
  • Czw. ? Zwiastowania NMP (K. Świerc)
  • Pt. ? św. Moniki (K. Niestrój)
image_print