Niedziela XXXIII Zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy rocznicę konsekracji kościoła parafialnego. Dziękujemy Panu Bogu za Jego obecność pośród nas, przepraszając za wszelkie lekceważenia tego Świętego Miejsca i prosimy o dar umiłowania Kościoła, w którym Pan Bóg oddaje się nam całkowicie. Modlimy się za Fundatorów i Budowniczych tego kościoła, a także za kapłanów, którzy w imieniu Chrystusa sprawowali tutaj i sprawują sakramenty, zwłaszcza Eucharystię. Dziękujemy wszystkim którzy w odpowiedzialny sposób tworzą wspólnotę kościoła parafialnego i się z nim identyfikują. Zapraszamy na nieszpory kiermaszowe o godz. 15.00.

2. W środę Msza św. szkolna o godz. 17.00.

3. W piątek Msza św. dla młodzieży o godz. 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Po Mszy św. próba chóru. W Popielowie o g. 19.00 Dekanalne Spotkanie Młodzieży.

4. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Nadzwyczajni szafarze zaniosą komunię św. chorym od 9.00. W kościele seminaryjno-akademickim w Opolu o godz. 11.00 odbędzie się doroczny Dzień Skupienia dla szafarzy.

5. W przyszłą niedzielę przypada również Dzień św. Tarsycjusza, a w piątek św. Berchmansa ? patronów Liturgicznej Służby Ołtarza. Z tej racji podczas niedzielnych nieszporów o godz. 15.00 przyjęci zostaną do Służby Ołtarza nowi lektorzy a lektorzy starsi uroczyście odnowią swoje przyrzeczenia.

6. Zap. przedślubne (II): Maciej Walejnis z Opola i Mariola Orepuk z Czarnowąs.

7. Za tydzień przed kościołem będzie kolekta na rzecz prześladowanych w Iraku.

8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za złozone propozycje kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Za tydzień przygotujemy listę osób, które otrzymały najwięcej głosów, spośród których wybierzemy nową Radę. Rodzinom z Wróblina dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 prosimy rodziny z Krzanowic z ul. Miłej.

9. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami wg Róż:

  • Pon. ? św. Norberta (H. Galus)
  • Wt. ? MB Nieustającej Pomocy (M. Czirnia)
  • Śr. ? bł. Marii Merkert (M. Baron)
  • Czw. ? św. Elżbiety (O Knietsch)
  • Pt. ? MB Częstochowskiej (M. Lisowska)
image_print