Niedziela XXVII Zwykła

1. Dzisiaj XXVII Niedziela Zwykła. W naszej parafii obchodzimy Żniwiok. Dziękujemy Bogu za Jego dobroć, za dar chleba, a rolnikom za trud i wysiłek. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o g. 15.00.

2. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Jeśli rolnicy pragną coś ofiarować Seminarium, prosimy o zgłoszenie /w tym roku nie ośmielamy się ich o cokolwiek prosić/.

3. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, o g. 17.30 wg planu zamieszczonego na ostatniej stronie listu.

4. W środę Msza św. szkolna z różańcem o g. 17.00. Na tę Mszę św. zapraszamy też dzieci przygotowujące się do I Komunii św. z rodzicami.

5. W I czwartek miesiąca czcimy NMP Różańcową. Zapraszamy członków Bractwa Różańcowego na Mszę o g. 7.00. Zachęcamy, młodzież i starszych do zapisywania się do Bractwa Różańcowego w zakrystii do końca miesiąca. W tym roku odeszło do Pana 25 członków Bractwa Różańcowego i dlatego niektóre Róże są niepełne.

6. W piątek o godz. 19.00 Msza św. młodzieżowa. ZAPRASZAMY młodych!!!

7. Od piątku do niedzieli na Górze św. Anny Diecezjalna Pielgrzymka Marianek.

8. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Papieska. Będziemy się modlić o rychłą beatyfikację i kanonizację Sługi Bożego Jana Pawła II. Przed kościołem po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na Dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia dla wspierania edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Na nabożeństwo różańcowe w tym dniu zapraszamy kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Kolekta za tydzień na potrzeby Kurii i WSD w Opolu.

9. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich parafian do kościoła św. Anny o godz. 17.00 na Msze św. dziękczynną i błagalną, ofiarowaną przez parafian z Borek. Prosimy zabrać ze sobą okolicznościowe świece, które rozprowadzaliśmy podczas odpustu św. Anny, aby po Mszy św. przejść procesyjnie z zapalonymi świecami do figury św. Jana Nepomucena i prosić o jego wstawiennictwo, by Bóg zachował nas od klęski powodzi.

10. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę. Parafianom z Krzanowic dziękujemy za piękne przygotowanie tegorocznych dożynek. Panu Gerhardowi Fautsch dziękujemy za odnowienie figury Matki Bożej. Rodzinom z Czarnowąs dziękujemy za posprzątanie kościoła, a w sobotę o godz. 8.00 prosimy do sprzątania rodziny z Borek z ul. Struga: Nr 2a ? Farys, Nr 3 ? Borucki, Nr 4 ? Armata, Nr 6 ? Świtała, z ul. Kolejowej Nr 2 – Porzeziński.

image_print