Niedziela XXIV Zwykła

1. Dzisiaj XXIV Niedziela Zwykła. Zapraszamy na nieszpory o g. 15.00. W poniedziałek od g. 16.00 można jeszcze odbierać zapomogę pieniężną dla dzieci powodzian.

2. We wtorek przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu, z racji przeżytych w tym roku Misji św., możemy zyskać odpust zupełny przez ucałowanie Krzyża Misyjnego i modlitwę w intencji Ojca św. O g. 19.00 spotkanie szafarzy Komunii św.

3. W środę czcimy Najśw. Marię Pannę Bolesną. Msza św. szkolna o g. 17.00. Po Mszy św. spotkanie kandydatów na ministrantów. W czwartek po Mszy św. wieczornej próby chóru.

4. W piątek o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę św. młodzież i gimnazjalistów, obowiązkowo kandydatów do bierzmowania z rodzicami. Kandydaci w obecności rodziców złożą uroczyście swoje deklaracje. Kandydaci z innych szkół mogą deklaracje odebrać w zakrystii dzisiaj po Mszy św. Msza św. zostanie odprawiona ku czci św. Stanisława Kostki w intencji całej parafialnej młodzieży.

5. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i nauczycieli.

6. W sobotę Pielgrzymka Narodów do Panny Maryi Pomocnej w Zlatych Horach.

7. W przyszłą niedzielę na Górze św. Anny Diecezjalne Dożynki, a w Świerklach o godz. 15.00 nabożeństwo fatimskie. Kolekta za tydzień przeznaczona będzie na budowę kościołów w naszej diecezji i jałmużna postna z całego roku.

8. Zap. przedślubne (I): Roman Wollny z Czarnowąs i Sabina Kluczny z Złotnik, Wojciech Holeksa z Czarnowąs i Aleksandra Gabryelska z Opola, (II): Zbigniew Czubak z Czarnowąs i Agnieszka Ruczakowska z Karłowic.

9. Do wieczności odeszli: Józef Kotula ? l. 81 i Maria Wacka ? l. 84. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

10. W zakrystii można zapisywać intencje mszalne na przyszły rok. Msze św. można ofiarować o pokój wieczny dla naszych zmarłych, a także w intencji żyjących, dziękując o opiekę Bożą nad naszymi rodzinami oraz z okazji różnych rocznic, prosząc o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla nas samych.

11. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii i za złożone przed kościołem ofiary na Wydz. Teol. w Opolu. Dziękujemy również uczestnikom parafialnej pielgrzymki na obchody kalwaryjskie na Górze św. Anny za poniesiony trud i modlitwy w intencji naszej wspólnoty parafialnej. Rodzinom z Borek dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o g. 8.00 prosimy do sprzątania kościoła rodziny z Krzanowic z ulicy Górnej.

12. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św. wg Róż:

  • Pon ? MB Pośredniczki Łask ( I. Kijowska)
  • Wt. ? MB Wspomożenia Wiernych (E. Wróbel).
  • Śr. ? MB Nieustającej Pomocy (M. Czernia).
  • Cz. ?  św. Norberta (H. Galus).
  • Pt. ? św. Józefa (M. Gallus).
image_print