Niedziela XXIII Zwykła

1. Dzisiaj XXIII Niedziela Zwykła. Zapraszamy na nieszpory ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 15.00.

2. W środę przypada Święto Narodzenia NMP. Po Mszy św. porannej poświęcenie ziarna i nasion. Dzieci i gimnazjalistów zapraszamy w środę na Mszę szkolną o godz. 17.00. Po Mszy św. spotkanie kandydatów na ministrantów i kandydatek do grona Marianek. Dziękujemy Rodzicom za to, że w planie dodatkowych zajęć swoich dzieci uwzględnili godzinę 17.00 w każdą środę, na Mszę św. szkolną.

3. Od piątku do niedzieli na Górze św. Anny obchody kalwaryjskie ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Wyjazd parafialnej pielgrzymki w sobotę o godz. 6.00 z parkingu przy kościele. Pielgrzymi z Wróblina zbiorą się koło ?Marysieńki?. Prosimy zabrać ?Kalwaryjkę?, świecę i prowiant. Powrót przewidywany jest około godz. 21.30. Opłatę w wysokości 15 zł należy uregulować do soboty  w zakrystii. Dzieci są zwolnione od opłat. Są jeszcze wolne miejsca.

4. W piątek po Mszy św. wieczornej próba chóru.

5. W przyszłą niedzielę zbiórka przed kościołem do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.

6. Zap. przedślubne (I): Zbigniew Czubak z Czarnowąs i Agnieszka Ruczakowska z Karłowic, (II): Bartłomiej Jura z Czarnowąs i Barbara Dzikowska z Opola; Rafał Rudziński z Czarnowąs i Ewelina Soczyńska z Gorzowa Wielkopolskiego; Peter Sowade z Niemiec i Małgorzata Sowade z Borek.

7. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby WSD i Kurii w Opolu. Dziękujemy rodzicom, dzieciom i młodzieży za udział w Mszy św. na rozpoczęcie roku szkolno-katechetycznego. Rodzinom z Czarnowąs dziękujemy za posprzątanie kościoła, a w sobotę o godz. 8.00 prosimy do sprzątania kościoła rodziny z Borek z ul. Kolejowej, z ul. Bocznej i ul. Nowej.

8. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św. wg Róż:

  • Pon. ? Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryi (R. Baron).
  • Wt. ? św. Jacka (D. Cebulla).
  • Śr. ? św. Andrzeja Boboli (K. Rusek).
  • Cz. ? bł. Marii Merkert (M . Baron).
  • Pt. ? Ducha Świętego (E. Piontek).
image_print