Uroczystość Wniebowzięcia NMP

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W Świerklach o g. 15.00 nabożeństwo fatimskie. W naszym kościele nie będzie nieszporów.

2. W poniedziałek zapraszamy wszystkich parafian do kościoła św. Anny o g. 18.00, gdzie Ks. Biskup Ordynariusz Andrzej Czaja odprawi uroczystą Mszę św. w intencji pracowników Elektrowni Opole i ich Rodzin. W kościele św. Anny znajduje się ufundowana przez Elektrownię figura św. Maksymiliana ? patrona pracowników branży elektrycznej. W kościele parafialnym nie będzie Mszy św. wieczornej.

3. Jutro wyrusza z Opola Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę. W zakrystii można odebrać znaczki w cenie 15 zł, a dzisiaj wieczorem o g. 19.30 na parkingu przy plebani przyjmowane będą bagaże. Opłata za bagaż wynosi 25 zł. Pielgrzymom życzymy wiele łask Bożych i ich modlitwie polecamy całą naszą parafię. Ze swej strony zapewniamy o modlitewnej pamięci w Waszej intencji, abyście wytrwali w drodze i szczęśliwie doszli do celu.

4. We wtorek czcimy św. Jacka ? kapłana, patrona metropolii górnośląskiej, w piątek św. Bernarda ? opata i doktora Kościoła, w sobotę św. Piusa X ? papieża.

5. W czwartek przypada 3 rocznica konsekracji kościoła św. Anny. Z tej racji zapraszamy w niedzielę o g. 9.00 na uroczystą Mszę św. kiermaszową, a po południu na nieszpory o g. 15.00, też do kościoła św. Anny.

6. W przyszłą niedzielę odpust ku czci św. Rocha w Dobrzeniu Wielkim, a w Kamieniu Śląskim odpust ku czci św. Jacka.

7. Sakrament chrztu św. przyjęła Amanda Niemczyk. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym tego dziecka.

8. Zap. przedśl. (II): Marek Polok z Krzanowic i Klaudia Michalska z Grudzic.

9. W sobotę 11 września planujemy wyjazd autokarem na obchody kalwaryjskie na Górę św. Anny. Wyjazd nastąpi wcześnie rano, powrót tego samego dnia w godz. wieczornych. Zapisy przyjmowane są w zakrystii do dnia 26 sierpnia.

10. Do wieczności odszedł śp. Sebastian Spierewka ? l. 29. Pokój jego duszy.

11. Dziękujemy za kolektę na Wydział Teol. w Opolu. Uczestnikom poniedziałkowej pielgrzymki dziękujemy za trud pielgrzymowania. Rodzinom z Borek za posprzątanie kościoła. W sobotę o g. 8.00 prosimy do sprzątania rodziny z Krzanowic.

12. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św. wg Róż:

  • Wt. ? Niepokal. Poczęcia NMP (O. Hanusik) i M Królowej Aniołów (U. Czok).
  • Śr. ? św. Elzbiety (O. Knietsch).
  • Cz. ? Zwiastowania NMP (K. Świerc).
  • Pt. ? św. Rocha (E. Matyszok).
image_print