Niedziela XIX Zwykła

1. Dzisiaj XIX Niedziela Zwykła. Zapraszamy na nieszpory o g. 15.00.

2. W poniedziałek czcimy św. Teresę Benedyktę od Krzyża, we wtorek św. Wawrzyńca – męczennika, w środę św. Klarę – dziewicę, a w sobotę św. Maksymiliana Kolbego – kapłana i męczennika.

3. Od piątku do niedzieli na Górze św. Anny obchody Wniebowzięcia NMP.

4. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. Kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny w Opolu. W Świerklach o g. 15.00 nabożeństwo fatimskie.

5. Zap. przedśl. /I/: Marek Polok z Krzanowic i Klaudia Michalska z Grudzic.

6. Do wieczności odszedł sp. Antoni Stotko – l. 78. Pokój jego duszy.

7. W zakrystii można jeszcze nabyć świece odpustowe.

8. Dziękujemy za kolektę na potrzeby naszej parafii, rodzinom z Czarnowąs za posprzątanie kościoła. Dziękujemy za liczny udział w Mszach św. w I piątek miesiąca. W sobotę o g. 8.00 prosimy rodziny z Borek z ul. Parkowej, z ul. Słowackiego i z ul. Nowej 4a.

9. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św.:

  • Pon – św. Judy /E. Liguda/
  • Wt – św. Wojciecha /M. Patrzek/
  • Śr – MB Pośredniczki Łask /I. Kijowska/
  • Czw – MB Pocieszenia /G. Kinder/
  • Pt – Narodzenia NMP  /G. Zawada/

10. Informacje dla pielgrzymów, którzy w poniedziałek wyruszają do Maryjnego Sanktuarium Rodzinnych Błogosławieństw do Leśniowa, do Świętej Anny k. Częstochowy, do Gidli i na Jasną Górę. Wyjazd o g. 7.00 z parkingu przy kościele. Zabieramy ze sobą Drogę do nieba, Różaniec, własny prowiant i pielgrzymiego ducha. Tę pielgrzymkę chcemy ofiarować za wszystkie rodziny z naszej parafii. Opłatę można uiścić po nieszporach lub jutro podczas wyjazdu. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Cieszymy się z powodu tak licznej frekwencji, zwłaszcza matek z dziećmi. Będziemy mieli do dyspozycji autobus i mniejszy bus, na ok. 20 osób. Autobus zabierze też pielgrzymów spod Marysieńki. Powrót w godzinach wieczornych ok. 21.00.

image_print