Niedziela XVIII Zwykła

1. Dzisiaj XVIII Niedziela Zwykła. O 15.00 nieszpory ku czci NSPJ. Dzisiaj i jutro możemy zyskać odpust zupełny, na następujących warunkach: nawiedzenie kościoła, Ojcze nasz, Wierzę w Boga, przyjęcie Komunii św., modlitwa w int. Ojca św. oraz wykluczenie przywiązania do grzechu.

2. W środę czcimy św. Jana M. Vianneya – patrona kapłanów. W piątek święto Przemienienia Pańskiego.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Następne odwiedziny chorych będą we wrześniu.

4. W niedzielę odpust św. Szczepana w Brynicy.

5. Chrzest św. przyjęli: Aleksandra Długosz i Michał Kwok. Niech Bóg błogosławi.

6. Do wieczności odeszła Hildegarda Stelmach l. 70. Wieczny odpoczynek…

7. Można zapisywać się jeszcze na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę (16-21 sierpnia). W zakrystii są do nabycia świece odpustowe ku czci św. Anny i św. Jana Nepomucena.

8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na Seminarium i Kurię w Opolu, rodzinom z Wróblina za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 prosimy do  rodziny z Czarnowąs z ul. Wolnosci: nr 90 Okoń, 92 Majecki, 96a Kandora, 97 Kołodziej, 108 Mikulla, 110 Janaszek, 115 Kessler/Adamiec.

9. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św.:

  • Pon. – św. Józefa /M. Gallus/
  • Wt. – św. M. Kolbe /J. Waldyra/
  • Śr. – Bł. Marii Merkert /M. Baron/
  • Czw. – św. Jadwigi /E. Fila/
  • Pt. – Wniebowzięcia NMP /G. Fack/

10. W poniedziałek zakończyliśmy obchody odpustowe. Dziękujemy Bogu za wszelkie łaski tego czasu. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za bardzo liczny udział w tej Uroczystości a zwłaszcza za przyjętą Komunię św., za złożone ofiary. Dziękujemy Kapłanom, Siostrom Zakonnym, Ministrantom i Lektorom, Mariankom, Chórowi i Orkiestrze, Dekoratorowi, niosącym baldachim, sztandary i zbierającym kolektę. Dziękujemy za prace porządkowe na cmentarzu i na parkingu, Strażakom za wycinkę drzew, Paniom za piękne wieńce, które ozdobiły kościół i krzyż. Panu Bieńkowskiemu za wykonanie tablicy, która została umieszczona pod bramą główną, z napisem ?Św. Anno prowadź?. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powiększenia splendoru tej naszej uroczystości składamy serdeczne Bóg zapłać.

image_print