Niedziela XIV Zwykła

1. Dzisiaj XIV Niedziela Zwykła. Parafianie z Krzanowic świętują swój odpust. Suma odpustowa o godz. 11.00 w kościele św. Anny. Po południu zapraszamy na nieszpory ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 15.00.

Od poniedziałku do piątku Msze św. sprawowane będą tylko rano o godz. 7.00.

2. Sakrament chrztu św. przyjęli: Jakub Jakubowski, Dominika Śniegórska i Maja Graboń. Niech Bóg umacnia w wierze rodziców tych dzieci i chrzestnych.

3. Zap. przedślubne (I): Bolisęga Maciej z Wróblina i Dorota Wilk z Łambinowic; (II): Piotr Hansla z Dąbrówki Łubniańskiej i Angelika Kotlińska z Czarnowąs; Michał Gerc z Opola i Krystyna Kondracka z Szczecina.

4. Tegoroczna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach od 16 do 21 sierpnia. Uczestników prosimy o zapisywanie się w zakrystii.

5. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby WSD i Kurii w Opolu oraz z Uroczystości św. Apostołów Piotra i Pawła na potrzeby Stolicy Piotrowej. Rodzinom z Wróblina dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 prosimy do sprzątania kościoła rodziny z Czarnowąs z ul. Wolności: Nr 89 ? Lesiewicz, Nr 92 ? Majecki, Nr 97 ? Kołodziej, Nr 106b ? Niedworok i Nr 107 ? Fila/Langner.

6. Dzisiaj od godz. 15.00 w gablotce będą do wglądu listy osób, które otrzymają wsparcie finansowe poprzez Diecezjalny Caritas po ostatniej powodzi. Osoby te mogą odbierać pieniądze w poniedziałek i wtorek od godz. 16.00 do 17.30 w salce Betania. Otrzymana kwota zostanie rozdysponowana przez członków Parafialnego Zespołu Caritas. Na liście uwzględniono wiele osób, które nie otrzymały żadnego wsparcia.

7. Rodzina Leja składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy pomagali przy ewakuacji gospodarstwa oraz przy usuwaniu skutków majowej powodzi. Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać.

8. W sobotę po rannej Mszy św. spotkanie Tercjarzy św. Franciszka.

9. Informacja dla osób z Róż różańcowych, które zwykle towarzyszą ze świecami w ostatniej drodze zmarłym członkom poszczególnych Róż. Informujemy, że zawsze przed pogrzebem możemy z zakrystii pobrać jednolite świece z okapnikami. Po pogrzebie należy je odnieść z powrotem do zakrystii. Prawie po każdym pogrzebie musimy usuwać plamy z kapiących świec z tapicerki ławek kościelnych. Bardzo prosimy o zrozumienie i zastosowanie się do tej prośby.

image_print