Niedziela XII Zwykła

1. Dzisiaj XII Niedziela Zwykła. W Świerklach odpust ku czci Niepokalanego Serca NMP. W poniedziałek Wspomnienie NMP Opolskiej.

2. W środę o g. 17.00 Msza św. szkolna na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w int. dzieci, rodziców, nauczycieli i katechetów. Podziękujmy Panu Bogu za ten rok szkolny przez udział w Mszy św. i przyjęcie Komunii Św. Okazja do spowiedzi św. od 16.00. W tym dniu obchodzimy również Dzień Ojca. Otoczmy modlitwą wszystkich naszych ojców.

3. W czwartek o g. 16.00 zapraszamy gimnazjalistów, a zwłaszcza tegorocznych absolwentów Gimnazjum, ich rodziców i nauczycieli oraz młodzież na dziękczynną Mszę św. na zakończenie roku szkolnego. Od g. 15.30 okazja do spowiedzi. W tym dniu przypada również Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W czwartek nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

4. W sobotę po Mszy św. porannej błogosławieństwo świec ku czci św. Jana i Pawła, które mają nas chronić od burz i gwałtownych nawałnic.

5. W sobotę i niedzielę na Górze Św. Anny pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców.

6. Sakrament chrztu św. przyjęli: Wojciech Kucharczyk i Adam Dwojak. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym tych dzieci.

7. Zap. przedślubna (II): Jerzy Iwaniec z Bierawy i Magdalena Michala z Czarnowąs; Bartłomiej Legin z Czarnowąs i Sylwia Wlaźlak z Kiczkowa Małego.

8. Do wieczności odeszli: Józef Krzak ? l. 61, Jadwiga Gabrysch ? l. 70 i Elżbieta Zoś ? l. 75. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

9. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na pokrycie kosztów budowy ogrodzenia kościoła św. Anny.

10. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii, i za złożone przed kościołem ofiary na Wydział Teologiczny w Opolu. Rodzinom z Borek dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 prosimy do sprzątania kościoła rodziny z Krzanowic z ul. Armii Ludowej: Nr 5 ? Słowik, Nr 6 ? Duda, Nr 2 ? Kobienia i Nr 1 – Urbanek. Dziękujemy Panu Grabowskiemu z Wróblina za dostarczenie ziemi na nasz cmentarz.

11. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św. wg Róż:

  • Pon. ? św. Andrzeja Baboli (K. Rusek).
  • Wt. ? św. Jacka (D. Cebulla).
  • Śr. ? św. Joanny Beretta Molla (U. Nowainska).
  • Pt. ? św. Józefa (M. Gallus).
image_print