Beatyfikacja Sługi Bożego ks. Jerzego Popiełuszki

1. Dzisiaj czcimy św. Norberta ? Bpa, Patrona naszej Parafii. Suma o g. 11.00 z procesją. Potem adoracja Najświętszego Sakramentu: 12.30 – Siostry Jadwiżanki, 13.00 – Wróblin, 14.00 – Krzanowice i Borki, 15.00 – Czarnowąsy, 15.45 – zakończenie. Zapraszamy do licznego udziału w godzinach adoracyjnych.

2. Dzisiaj też ma miejsce beatyfikacja Sługi Bożego ks. Jerzego Popiełuszki. O g. 17.00 zapraszamy chętnych do salki ?Betania? do obejrzenia filmu o życiu i śmierci ks. Jerzego pt. ?Popiełuszko. Wolność jest w nas?.

3. Od poniedziałku do czwartku wieczorem po Mszy św. procesja eucharystyczna Oktawy Bożego Ciała /wtorek u św. Anny/. W czwartek poświęcenie wianków i ziół.

W środę Msza św. szkolna o godz. 17.00. Po Mszy św. próba chóru.

4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i zakończenie Roku Kapłańskiego, a w sobotę Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

5. Za tydzień odpust ku czci św. Antoniego w parafii Luboszyce, a w Świerklach nabożeństwo fatimskie o g. 15.00. Także w przyszłą niedzielę o g. 11.00 u św. Anny ks. Józef Słowik odprawi dziękczynną Mszę św. z okazji jubileuszu 25-lecia kapłaństwa.

6. W niedzielę do naszej parafii przybędzie kapłan z siostrą zakonną z diecezji lwowskiej by prosić po Mszach św. przed kościołem o ofiarę na budujący się kościół.

7. Chłopców i dziewczynki po I Komunii św. i starszych prosimy o zapisywanie się w zakrystii do grona ministrantów i Dzieci Maryi. Rodziców prosimy o zachętę i wyrażenie zgody na ich służbę przy ołtarzu Pańskim.

8. Chrzest św. przyjęli: Aleksandra Wieczorek i Filipa Wieczorek. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym tych dzieci.

9. Zap. przedślubna (I): Krzysztof Krawczyk z Czarnowąs i Justyna Bytomska z Markowic; (II): Tomasz Piechota z Czarnowąs i Ewa Piekarz z Łubnian.

10. Do Pana odeszli: Agnieszka Firlus ? l. 82 i Henryk Kinder ? l. 72. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

11. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na WSD i Kurię w Opolu, za kolektę z Bożego Ciała, za bardzo liczny udział w procesji Bożego Ciała, za przygotowanie pięknych ołtarzy oraz wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia tej uroczystości. Rodzinom z Wróblina dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 prosimy do sprzątania kościoła rodziny z Czarnowąs z ul. Wolności: Nr 98 ? Bartyla, Nr 101 ? Frontzek, Nr 102 ? Wróbel i Nr 104A – Krawczyk.

12. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św. wg Róż:

  • Pon. ? MB Pocieszenia (G. Kinder).
  • Wt. ? św. Anny (T. Matyszok).
  • Śr. ? św. Antoniego (H. Firlus).
  • Czw. ? MB Matki Kościoła (Ł. Michala).
  • Pt. ? św. Jadwigi (E. Fila).
image_print