Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy. W naszej parafii I Komunia św. O g. 15.00 nabożeństwo z udziałem dzieci pierwszokomunijnych ich rodziców i krewnych. I Komunia w przyszłym roku będzie 29 maja.

2. Od poniedziałku zaczynamy Biały Tydzień. Dzieci pierwszokomunijne przychodzić będą w strojach komunijnych na Msze św.: w poniedziałek o g. 18.00 do św. Rocha w Dobrzeniu Wlk, we wtorek o g. 18.00 do kościoła św. Anny, w środę o g. 17.00, w czwartek na procesję Bożego Ciała o g. 8.30. W piątek i sobotę o g. 18.00. W poniedziałek o g. 18.00 pielgrzymka do kościoła św. Rocha w Dobrzeniu Wlk.

3. W środę Msza św. szkolna o g. 17.00. Po Mszy św. próba chóru.

4. W czwartek Boże Ciało. Msze o g. 7.00, 8.30 ? Suma odpustowa z procesją i o g. 16.00. Po Sumie wyruszy procesja eucharystyczna ulicami: Kani, Matejki, Reymonta, Ogrodową. Ołtarz I przygotują Krzanowice, II ? Czarnowąsy, III ? Wróblin i IV ? Borki. Zapraszamy wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci pierwszokomunijne oraz dzieci do sypania kwiatów. Strażaków prosimy do zabezpieczenia trasy procesji. Prosimy Panów do baldachimu. Zapraszamy Siostry Jadwiżanki, chór i orkiestrę. Bardzo prosimy o udekorowanie domów w całej parafii, a szczególnie na trasie procesji. Wszyscy chcemy zaprosić Pana Jezusa do naszych domów i zagród. Nasza parafia jest parafią Bożego Ciała.

5. W tym tygodniu jest I piątek i I. sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Msza św. Szczególna okazja do sakramentu pokuty, dla  dzieci i dorosłych w środę od g. 16.00. W piątek od g. 8.00 miesięczne odwiedziny chorych. W piątek i sobotę po wieczornej Mszy św. procesja Oktawy Bożego Ciała.

6. W przyszłą niedzielę czcimy św. Norberta ? Bpa, Patrona naszej parafii. Suma odpustowa z procesją eucharystyczną o godz. 11.00. Po Mszy św. rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu wg porzadku: 12.30 – Siostry Jadwiżanki, o 13.00 ? Wróblin, o 14.00 ? Krzanowice i Borki, o 15.00 Czarnowąsy, 15.45 ? zakończenie adoracji.

7. Chrzest św. przyjęli: Paweł Biszko i Julia Pleszczyńska. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym tego dziecka. Zap. przedślubna (I): Tomasz Piechota z Czarnowąs i Ewa Piekarz z Łubnian.

8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii. Za złożone przed kościołem ofiary dla powodzian. Dziękujemy za liczny udział w procesji ku czci św. Urbana. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za posprzątanie kościoła, dekorację i za dar dla naszego kościoła (piękny ornat).

W sobotę o godz. 8.00 prosimy do sprzątania kościoła rodziny z Wróblina z ul. Sołtysów: Nr 9 ? Labisz, Nr 10 A ? Kubis, Nr 13 ? Kondziela i Nr 14 – Langosz.

9. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św. wg Róż:

  • Wt. ? MB z Lourdes (A. Kotula)
  • Śr. ? MB Dobrej Rady (D. Jaszczyk).
  • Pt – MB Posredniczki Łask (I. Kijowska).
image_print