Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W Borkach odpust ku czci św. Jana Nepomucena o godz. 11.00. Nabożeństwo majowe o godz. 15.00.

2. Jutro Święto NMP Matki Kościoła ? drugi dzień Zielonych Świąt. Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 17.00 i 18.30. W Kamieniu Śl. o godz. 10.00 Dzień Modlitw Rolników. Na Górze św. Anny obchody kalwaryjskie dla Tercjarzy św. Franciszka.

3. We wtorek czcimy św. Urbana ? papieża. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 do kościoła św. Anny z procesją błagalną o odpowiednią pogodę i Boże błogosławieństwo w pracy na roli. Pójdziemy ulicą Gawędy do Krzyża obok Państwa Matys, do kapliczki k. Pani Gondro. Powrót ul. Sobieskiego do Krzyża u Pani Gallus i Krzyża obok stawu.

4. W środę Dzień Matki. O godz. 17.00 Msza św. szkolna z nabożeństwem majowym w intencji Matek naszej parafii. Po nabożeństwie majowym próba chóru.

5. Próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. z udziałem rodziców w środę po Mszy św. szkolnej. Próba generalna w piątek o godz. 18.45.

6. W piątek o godz. 8.00 prosimy matki dzieci pierwszokomunijnych do mycia kościoła przed niedzielną uroczystością.

7. W sobotę od 16.00 spowiedź dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz dla rodziców, chrzestnych i krewnych.

8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy oraz I Komunia św. Rozpoczęcie o godz. 9.15 przy Krzyżu Misyjnym. O godz. 15.00 nabożeństwo eucharystyczne z udziałem dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców i gości.

9. Chrzest św. przyjęła Pola Staś. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.

10. Zap. przedśl. (II): Robert Grzesik z Czarnowąs i Krystyna Kondziela z Wróblina.

11. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii. Parafianom z Borek dziękujemy za przygotowanie uroczystości odpustowej. Parafianom z Krzanowic za sprzątanie kościoła.

12. W najbliższą niedzielę przed kościołami całego kraju, również u nas, będzie zbiórka dla powodzian.

13. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św. wg Róż:

  • Pon. 16.30 ? Ducha Świętego (E. Piontek). 18.00 – Niepokal. P. NMP (O. Hanusik) i Królowej Aniołów (Czok)
  • Wt. ? św. Wojciecha (M. Patrzek).
  • Śr. – MB Nieustającej Pomocy (M. Czirnia)
  • Czw. ? św. Józefa (M. Gallus).
  • Pt. ? Narodzenia NMP (G. Zowada).
image_print