Niedziela VI Wielkanocna

1. Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna. O godz. 15.00 nabożeństwo majowe Rodzin. Po nabożeństwie serdecznie zapraszamy wszystkich na Parafialny Festyn Rodzinny.

2. W tym tygodniu przypadają Dni Krzyżowe. Zapraszamy na procesje błagalne w poniedziałek i środę o godz. 7.00 do kościoła parafialnego, a we wtorek o godz. 18.00 do kościoła św. Anny.

3. Naboż. majowe zawsze po wieczornej Mszy św., w sobotę po Mszy porannej.

4. W środę Msza św. szkolna z nabożeństwem majowym o godz. 17.00.

5. W piątek czcimy św. Macieja ? Apostoła. Również od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Świerklach o godz. 15.00 pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie.

7. Sakrament chrztu świętego przyjęli: Łukasz Lisowski, Dominik Stiller i Marta Mros. Prosimy o Boże błogosławieństwo dla rodziców i chrzestnych tych dzieci.

Do wieczności odszedł śp. Rudolf Zoś, l. 46.

8. Zap. przedślubne (II): Sebastian Langner z Mechnic i Justyna Glados z Borek; Sebastian Spierewka z Opola i Aleksandra Misa z Czarnowąs; Rafał Larisz z Czarnowąs i Klaudia Kałuża z Czarnowąs; Marcin Sorówka z Czarnowąs i Justyna Przezdzing z Źlinic; Krzysztof Syczyński z Czarnowąs i Monika Kornaś z Knurowa.

9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii. Rodzinom z Czarnowąs dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 do sprzątania kościoła prosimy rodziny z Borek z ul. Nowej: Nr 1 ? Kampa, Nr 1a ? Zieleźny, Nr 2 ? Urbacka i Nr 2a – Czok.

10. Z poniedziałku na wtorek, w nocy, wyruszamy na pielgrzymkę. W czwartek 13 maja będziemy się modlić za całą naszą parafię do Matki Najśw. w La Salette. 

11. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św. wg Róż:

  • Pon. ? św. Barbary (M. Panusch).
  • Wt. ? św. Moniki (K. Niestrój).
  • Śr. ? św. Joanny Beretta Molla (U. Nowainska).
  • Czw. ? św. O. Pio (K. Rippel).
  • Pt. ? Zwiastowania NMP (K. Świerc).
image_print