NIedziela V Wielkanocna

1. Dzisiaj V Niedziela Wielkanocna. Nabożeństwo majowe o godz. 15.00.

2. Jutro przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. sprawowane będą o godz. 8.00, 16.00 i 18.00.

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św., a w sobotę po Mszy św. porannej. Majówki w Borkach i Krzanowicach o godz. 19.00 a we Wróblinie o godz. 19.30.

4. We wtorek czcimy św. Floriana. Suma w niedzielę o 9.30 odprawiona zostanie w intencji strażaków naszej parafii.

5. W środę Msza św. szkolna z nabożeństwem majowym o godz. 17.00. Od godz. 16.00 miesięczna spowiedź dla dzieci i gimnazjalistów.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Okazja do sakramentu pokuty przed każdą Mszą św. W piątek od godz. 8.00 miesięczne odwiedziny chorych. Na wieczorną Mszę św. pierwszopiątkową i nabożeństwo majowe zapraszamy młodzież. Po nabożeństwie majowym próba chóru.

7. W sobotę czcimy św. Stanisława, bpa i męczennika. Wieczorna Msza św. zostanie odprawiona w int. śp. Proboszcza ks. Jana Kołodennego w 10 rocznicę śmierci.

8. W przyszłą niedzielę odpust ku czci św. Floriana w Zawadzie.

9. Zap. przedślubne (I): Sebastian Langner z Mechnic i Justyna Glados z Borek; Sebastian Spierewka z Opola i Aleksandra Misa z Czarnowąs; Rafał Larisz z Czarnowąs i Klaudia Kałuża z Czarnowąs; Marcin Sorówka z Czarnowąs i Justyna Przezdzing z Źlinic; Krzysztof Syczyński z Czarnowąs i Monika Kornaś z Knurowa.

10. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby WSD i Kurii w Opolu oraz za złożone przed kościołem ofiary na misje święte. Rodzinom z Wróblina dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 do sprzątania kościoła prosimy rodziny z Czarnowąs z ul. Wolności: Nr 82 ? Kupilas/Niedworok, Nr 85 ? Staisz, Nr 86 ? Libawski i Nr 87 – Ciemięga.

11. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce m.in do La Salette i Turynu, jest jeszcze kilka miejsc. Spotkanie pielgrzymów w środę o godz. 18.00.

12. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św. wg Róż:

  • Pon. ? św. Rocha (E. Matyszok).
  • Wt. ? św. Anny (T. Matyszok).
  • Śr. ? św. Faustyny (M. Przywara).
  • Czw. ? Wniebowzięcia NMP (G. Fack).
  • Pt. ? Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryi (R. Baron).

13. Dziękujemy wszystkim, którzy już przynieśli różne miłe rzeczy do loterii fantowej na nasz Festyn Rodzinny. Cieszymy się także z zapowiedzi dobrych ciast, no i tych flaczków. Wiemy, że tylko nasze Mamy! wypiekają najlepsze ciasta na świecie i za tydzień będziemy mogli się o tym przekonać. Owe ciasta możemy już przynosić idąc na Mszę św. w niedzielę. Cieszymy się też, że tak wielu pragnie zaprezentować swój program artystyczny, zarówno profesjonalny jak i amatorski. Rodzina – Wiosną Parafii, czyli – jak mówił Jan Paweł II – jesteście nadzieją Kościoła świętego, nadzieją naszej parafii. Wy Rodzice i Wasze dzieci! Więc przyjdźcie! I nie ociągajcie się, bo nie jesteście gumą do żucia, tylko najwspanialszym wynalazkiem Pana Boga, czyli Rodziną. Podzielcie się tą radością, którą przeżywacie w Waszej codzienności, a której inni nie znają. Podzielcie się Waszą Mądrością, której nie są w stanie odkryć ani stworzyć ?mądrzy? tego świata. Rodzina to najwspanialsze laboratorium życia, nic jej nie zastąpi. Nic!!!  Nikt nie zastąpi Waszej obecności na naszym Festynie Rodzinnym.

image_print