Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy na uroczyste nieszpory wielkanocne o godz. 15.00. Nadzwyczajni szafarze zaniosą Komunię św. chorym dzisiaj i jutro w Czarnowąsach i Borkach od godz. 9.30, a we Wróblinie i Krzanowicach od 10.00.

2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Porządek Mszy św. niedzielny, bez nieszporów. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na KUL.

3. We wtorek Msza św. o godz. 18.00 zostanie odprawiona w kościele św. Anny. Wtorkowe wieczorne Msze św. do końca października sprawowane już będą w kościele św. Anny.

4. W środę Msza św. szkolna o godz. 17.00. Po Mszy św. próba chóru.

5. W czwartek o godz. 19.00 w Luboszycach odbędzie się Konwent Wielkanocny naszego dekanatu. Zapraszamy na Mszę św. także naszych parafian.

6. W piątek od 17.30 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, ich rodziców i świadków (choć zakładamy, że byli już u spowiedzi wielkanocnej), a po Mszy św. generalna próba z udziałem świadków.

7. W sobotę o godz. 16.00 w naszej parafii odbędzie się uroczystość bierzmowania połączona z wizytacją kanoniczną Księdza Biskupa. Cieszymy się na obecność naszego nowego Księdza Biskupa w naszej wspólnocie. Postaramy się przyjąć Biskupa jak najserdeczniej i jak najliczniej wśród nas. Nasza obecność niech będzie znakiem żywej wiary w Pana Jezusa. W sobotę nie będzie Mszy św. o godz. 18.00, ponieważ bierzmowanie jest połączone z wizytacją.

8. Przyszła niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Dwa lata temu poświęciliśmy obraz Bożego Miłosierdzia w kościele św. Anny. Kolekta przeznaczona będzie na diecezjalny Caritas.

9. Sakrament chrztu św. przyjęła Laura Grysczyk. Prosimy o Boże błogosławieństwo dla rodziców i chrzestnych tego dziecka.

10. Zap. przedślubne (I): Przemysław Bogus z Czarnowąs i Anna Cierpisz ze Skorogoszczy; Stefano Campolongo – Bollate (Włochy) i Patrycja Koerner z Czarnowąs.

11. Do wieczności odeszła śp. Maria Kornek ? l. 74. Pokój jej duszy.

12. Składamy serdeczne podziękowanie za udział w Triduum Paschalnym, w procesji rezurekcyjnej a przede wszystkim za dobre przygotowanie serca przez spowiedź świętą. Dziękujemy za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu, za dekoracje, panom niosącym baldachim, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Mariankom, chórowi, orkiestrze, strażakom, za kolektę na potrzeby naszej parafii, za ofiary złożone przy Bożym Grobie na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej, a także za dary na stół dla probostwa i nadesłane życzenia świąteczne.

13. Dziękujemy członkom Rady Duszpasterskiej za obecność na ostatnim spotkaniu. Ta ważna Rada reprezentuje wszystkich parafian wobec ks. Proboszcza, ale również reprezentuje Proboszcza względem Parafian. Za tę ważną rolę serdecznie im dziękujemy. Podziękowanie dla firmy pana Piotra Długosza za wykonane prace na dachu plebanii, firmie pana Szmechty. Dziękujemy również za posadzenie wiosennych kwiatków ZGK Kup i Państwu Gonska.

Za wszelkie wyrazy życzliwości wobec nas kapłanów składamy Bóg zapłać! Rodzinom z Czarnowąs dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 do sprzątania kościoła prosimy rodziców kandydatów do bierzmowania.

13. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św. wg Róż:

  • Wt. ? św. Jacka (D. Cebulla) i bł. Czesława (P. Cebulla)
  • Śr. ? św. Józefa (M. Gallus) i św. Kamila (E. Zdzuj)
  • Czw. ? MB Nieustającej Pomocy (M. Czernia)
  • Pt. ? Wniebowzięcia NMP (G. Fack) i św. Faustyny (M. Przywara)
image_print