Niedziela Palmowa

1. Dzisiaj Niedziela Palmowa. Gorzkie Żale o g. 15.00. Zamiast kazania pasyjnego dzieci przedstawią nam krótką inscenizację Męki Pańskiej – zapraszamy. Marianki przy głównym wejściu do kościoła rozprowadzają palmy. Po Mszach św. przed kościołem można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

2. W związku ze zmianą czasu na czas letni Msze św. wieczorne w tygodniu sprawowane będą o godz. 18.00, z wyjątkiem Mszy szkolnej w środę, która będzie o godz. 17.00.

3. W poniedziałek spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej o godz. 19.00.

4. W środę wieczorna Msza św. będzie o godz. 18.00. Dzieci zapraszamy z rodzicami do udziału w Triduum Paschalnym. Również w środę od godz. 8.00 przedświąteczne odwiedziny chorych, po Mszy wieczornej próba chóru.

5. Liturgią Wielkiego Czwartku rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne.

6. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, aby w pełni otworzyć się na łaski Zmartwychwstałego Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi św. będzie dzisiaj podczas nabożeństwa Gorzkich Żali oraz od poniedziałku do środy od 6.30 do 8.00 i od 16.00 do 18.30, w Wielki Czwartek i Wielki Piątek od godz. 7.00 do 9.00 i od 17.00 do 18.45 a w Wielką Sobotę tylko rano od godz. 7.00 do 9.00. Bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.

7. W Wielki Czwartek w katedrze w Opolu o g. 9.30 Msza św. Krzyżma, połączona z pielgrzymką Liturgicznej Służby Ołtarza i spotkaniem z Ks. Biskupem.

8. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę adorujemy Pana Jezusa w Ciemnicy i w Bożym Grobie. Plan adoracji jest następujący:

 • 8.00 – Adoracja wspólna
 • 9.00 – LSO i Marianki
 • 10.00 – Wróblin
 • 11.00 – Czarnowąsy
 • 12.00 – Siostry Zakonne
 • 13.00 – Borki
 • 14.00 – Krzanowice
 • 15.00 – Droga Krzyżowa (w Wlk. Sobotę Mniejszość Niem.)
 • 16.00 – Bractwo Różańcowe i Tercjarze św. Franciszka
 • 17.00 – Osoby pracujące
 • 18.00 – Adoracja wspólna
 • 18.45 – Zakończenie adoracji

9. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, a w Wielką Sobotę zaleca się zachowanie abstynencji od pokarmów mięsnych do Wigilii Paschalnej. Ofiary składane przy Bożym Grobie przeznaczone są na utrzymanie kościołów w Ziemi Św.

10. W Wielki Piątek modlitewne czuwanie młodzieży przy Bożym Grobie o g. 21.00. W tym dniu przypada 5 rocznica śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II. Podczas tego czuwania obejrzymy też prezentację poświęconą Janowi Pawłowi II i będziemy się modlić o jego beatyfikacje. Wszystkich chętnych zapraszamy

11. W Wielką Sobotę święcenie pokarmów wielkanocnych o godz.: 11.00, 12.00, 14.00, i 15.00.

12. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego procesja rezurekcyjna o godz. 6.00, a później uroczysta Msza św. Zapraszamy Parafian i Gości do licznego udziału w Rezurekcji. Prosimy Panów do baldachimu, wszystkie grupy parafialne ze sztandarami, strażaków do utrzymania porządku, chór i orkiestrę. Po południu o godz. 15.00 nieszpory wielkanocne.

13. Nadzwyczajni szafarze zaniosą Komunię św. chorym w niedzielę i poniedziałek wielkanocny w Czarnowąsach i Borkach od godz. 9.30, a we Wróblinie i Krzanowicach od 10.00.

14. Sakrament chrztu św. przyjęli: Amelia Kiełtyk i Amelia Długosz. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym tych dzieci.

15. Do wieczności odszedł śp. Ferdynand Jaszczyk ? l. 76. Pokój jego duszy.

16. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii, za złożone przed kościołem ofiary na kwiaty do Bożego Grobu a także za ofiary w kwocie 2.600 zł zebrane w ubiegłą niedzielę przez Caritas na upominki świąteczne dla potrzebujących z naszej parafii. Rodzinom z Wróblina dziękujemy za posprzątanie kościoła. W Wielki Czwartek o godz. 9.00 do sprzątania kościoła prosimy rodziny z Czarnowąs z ul. Wolności: Nr 71 i 73A ? Świerc, Nr 75 ? Gonsior, Nr 76 ? Długosz i Nr 80 – Starosta.

17. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św. wg Róż:

 • Pon. ? św. Wojciecha (M. Patrzek) i św. M. Kolbe (J. Waldyra)
 • Wt. ? MB Królowej Aniołów (U. Czok) i Niepokalanego Poczęcia NMP (O. Hanusik)
 • Śr. ? św. Jadwigi (E. Fila) i św. Andrzeja Boboli (K. Rusek)
 • Czw. ? św. Moniki (K. Niestrój) i MB Bolesnej (M. Mróz)
image_print