V Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj V Niedziela Wlk. Postu. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g.15.00.

2. W środę o g. 17.00 Msza św. szkolna z Drogą Krzyżową dla dzieci i gimnazjum. Po Mszy św. próba chóru.

3. W czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego ? Dzień Świętości Życia. Zapraszamy do licznego udziału w Eucharystii, aby uczcić tę wielką tajemnicę zbawienia i podziękować za dar życia.

4. Również w czwartek o g. 16.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. przystąpią do pierwszej spowiedzi św. Zbiórka dzieci w kościele o godz. 15.45. Prosimy zarówno dzieci jak i rodziców o pozostanie po spowiedzi na Mszy św. o g. 17.00, aby podziękować Panu Bogu za pierwszą spowiedź św. i prosić o dobre przygotowanie się do Uroczystości I Komunii św.

5. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej z zaleckami po Mszy św. porannej i wieczornej. W piątek zapraszamy też kandydatów do bierzmowania na Msze św. wieczorną i nabożeństwo Drogi Krzyżowej a później na przedostatnią już próbę.

6. Dzisiaj po Mszach św. przed kościołem członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zbierać będą ofiary na zakup upominków świątecznych dla naszych chorych i opuszczonych parafian. Dziękujemy za każdą złożoną ofiarę.

7. Za tydzień Niedziela Palmowa. Przed każdą Mszą św. poświęcenie palm. Procesja z palmami na Sumie o g. 9.30. Rozpoczęcie przy Krzyżu Misyjnym, a następnie procesyjne wejście do kościoła. Marianki przygotują dla nas palmy, ofiara dobrowolna będzie przeznaczona na cele Sodalicji.

8. Za tydzień przed kościołem możemy złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

9. Sakrament chrztu św. przyjął Dawid Raudzis. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym tego dziecka.

10. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę przeznaczoną na budowę obiektów kościelnych i konserwację zabytków w naszej diecezji. Młodzieży za udział w Spotkaniu Młodych. Dziękujemy rodzinom z Krzanowic za posprzątanie kościoła. W sobotę o g. 9.00 do sprzątania kościoła prosimy rodziny z Wróblina z ul. Grodzkiej. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św. wg. Róż:

  • Pon. ? Ducha Świętego (E. Piontek).
  • Wt. ? św. Antoniego (H. Firlus).
  • Śr. ? św. Elżbiety (O. Knietsch).
  • Czw. ? Narodzenia NMP (G. Zowada).
  • Pt. ? Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryi (R. Baron).
image_print