II Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj II Niedziela Wielkiego Postu – zakończenie Misji Świętych w naszej parafii. Zapraszamy na nabożeństwo przy Krzyżu Misyjnym o godz. 15.00. Dziękujemy Panu Bogu za wielki dar tych Misji Świętych. Składamy serdeczne podziękowanie o. Janowi za wygłoszone słowo Boże, za posługę w konfesjonale, za wspólnotę żywej modlitwy. Życzymy o Misjonarzowi wiele błogosławieństwa Bożego w dalszej posłudze Kościołowi. Dziękujemy Parafianom, którzy w tych Świętych Dniach otwierali swoje serca na dar Słowa i na dar miłosierdzia w sakramencie pokuty. Dziękujemy także za złożona kolektę, która jest wyrazem naszej wdzięczności dla o. Misjonarza. Dziękujemy również Pani Dyrektor Szkoły w Czarnowąsach i Nauczycielom za umożliwienie dzieciom i gimnazjalistom udziału w naukach misyjnych.

2. W środę o godz. 17.00 Msza św. szkolna z Drogą Krzyżową dla dzieci i gimnazjum. Po Mszy św. próba chóru.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Najbliższe odwiedziny chorych będą przed świętami wielkanocnymi.

4. W piątek rano i wieczorem po Mszy św. Droga Krzyżowa, z zaleckami. Wieczorem o g. 17.00 zapraszamy także młodzież, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania. Po Drodze Krzyżowej w piątek spotkanie z wszystkimi kandydatami do bierzmowania /zabrać ze sobą Drogę do nieba/- obecność obowiązkowa. 

5. W sobotę po rannej Mszy św. spotkanie Tercjarzy św. Franciszka.

6. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby WSD i Kurii w Opolu.

7. Zap. przedślubna (I): Daniel Cyris z Czarnowąs i Iwona Jendrzejczyk z Rydułtów.

8. Dziękujemy za złożone przed kościołem ofiary na Misyjne Dzieło Pomocy ?Ad Gentes?. Dziękujemy rodzinom z Wróblina za sprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 9.00 do sprzątania kościoła prosimy rodziny z Czarnowąs z ul. Wolności: Nr 62 ? Grala/Kornek, Nr 63 ? Buhl, Nr 67 ? Niekrawiec/Witek,  Nr 69 ? Michalczuk,  i Nr. 70b – Kalisz.

9. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św. wg. Róż:

  • Pon. ? MB Pośredniczki Łask (I. Kijowska) i Zwiastowania NMP (K. Świerc).
  • Wt. ? MB Pocieszenia (G. Kinder) i MB Częstochowskiej (M. Lisowska)
  • Śr. ? św. Józefa (M. Gallus) i św. Kamila (E. Zdzuj)
  • Czw. ? św. Faustyny (M. Przywara) i św. Rocha (E. Matyszok)
  • Pt. ? św. Jacka (D. Cebulla) i bł. Czesława (P. Cebulla)
image_print