I Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj I Niedziela Wielkiego Postu. Rozpoczynamy w naszej parafii Misje Święte. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie o. Jana Kaczmarka CM z Krakowa. Przez Misje Święte chcemy pogłębić naszą więź z Chrystusem i Kościołem, umocnić się w wierze i swoim powołaniu. Prosimy o zapoznanie się z planem Misji i zapraszamy do licznego udziału, byśmy nie zmarnowali tej wielkiej łaski. Dzisiaj o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym a o godz. 16.00 Msza św. w intencji rodziców z małymi dziećmi (do l. 6) z błogosławieństwem i nałożeniem Cudownego Medalika. Przez pierwsze trzy dni zapraszamy na nauki stanowe rodziców, młodzież, dzieci i gimnazjalistów. We wtorek o g. 19.00 nauka dla rodziców dzieci I-komunijnych i bierzmowanych – roczniki 2009, 2010 i 2011. W środę o g. 11.30 Msza św. w int. chorych z udzieleniem Namaszczenia chorych. Codziennie okazja do spowiedzi świętej, wieczorami zawsze o g. 21.00 Apel Jasnogórski. Od czwartku do soboty okazja do Sakramentu Pokuty od g. 16.00 (we wtorek dla dzieci i gimnazjalistów). W czwartek o g. 18.00 Msza św. dla wszystkich grup parafialnych z odnowieniem przyrzeczeń ministrantów, lektorów i marianek. W piątek będziemy Bogu polecać wszystkich Zmarłych i żyjących Parafian. W tej int. odprawimy Drogę Krzyżową. Jeśli będzie sprzyjająca pogoda zbierzemy się przy Krzyżu (ul. Wolności), by następnie iść do kościoła parafialnego. Potem Msza św. w int. naszej Parafii. Sobota będzie poświęcona małżeństwom, z odnowieniem ślubów małżeńskich (rano i wieczorem). W niedzielę zakończenie Misji świętych z udzieleniem szczególnego Odpustu Misyjnego. O g. 15.00 w niedzielę Nabożeństwo przy Krzyżu Misyjnym. Niech Misje Święte będą też czasem pogłębionej modlitwy w naszych rodzinach. Przygotowaliśmy również pamiątkową świecę, która niech będzie takim świadectwem naszego uczestnictwa w Misjach Świętych. Oby ta świeca – Pamiątka Misji Świętych, znalazła się w każdej naszej rodzinie. Cena 8 zł.

2. Sakrament chrztu św. przyjął Franciszek Stanisławiszyn. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym tego dziecka.

3. Zap. przedślubna (II): Rafał Ornatowski z Opola i Anna Brosławska z Czarnowąs.

4. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie dla o. Misjonarza, a przed kościołem po Mszach św. zbiórka na Misyjne Dzieło Pomocy ?Ad Gentes?.

5. Dziękujemy za kolektę na potrzeby naszej parafii, za liczny udział w Mszy św. w Środę Popielcową oraz młodzieży przygotowującej się do bierzmowania za uczestnictwo w rekolekcjach w Miedoni, rodzicom za ich dowóz na miejsce. Rodzinom z Krzanowic dziękujemy za sprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 9.00 do sprzątania kościoła prosimy rodziny z Wróblina z ul. Domowej: Nr 1 ? Raudzis, Nr 5 ? Sowa, Nr 7 ? Kimczach, oraz z ul. Czarnowąskiej Nr 7 ? Glados, Nr 12 ? Danisz i Nr. 23 – Geisler.

6. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św. wg. Róż:

  • Pon. ? bł. Marii Merkert (M. Baron)
  • Wt. ? Płomienia Miłości Niepok. Serca Maryi (R. Baron)
  • Śr. ? MB Nieustającej Pomocy (M. Czirnia)
  • Czw. ? Niepokalanego Poczęcia NMP (O. Hanusik) i MB Królowej Aniołów (U. Czok)
image_print