Niedziela VI Zwykła

1. Dzisiaj VI Niedziela Zwykła. Rozpoczynamy Dni Eucharystyczne przed Wielkim Postem. Porządek adoracji: 12.00 ? Siostry Zakonne, 13.00 ? Wróblin, 14.00 ? Krzanowice i Borki, 15.00 ? Czarnowąsy, 15.45 ? Zakończenie adoracji i o 16.00 ? Msza św. Adoracja w poniedziałek i wtorek: 7.00 ? Msza św., 8.00 ? Czarnowąsy, 9.00 ? Adoracja ogólna (wtorek dzieci), 10.00 ? Krzanowice, 11.00 ? Adoracja ogólna (wtorek gimnazjaliści), 12.00 ? Siostry Zakonne, 13.00 ? Borki, 14.00 ? Wróblin, 15.00 ? Mniejszość Niem., 16.00 ? Młodzież i osoby pracujące, 17.00 ? Msza św.

2. W Środę Popielcową rozpoczyna się okres Wielkiego Postu, nasze głowy zostaną posypane popiołem. W Środę Popielcową Msze św. są o godz.: 8.00, 9.30, 17.00 i 18.30. Dzieci i gimnazjaliści niech przyjdą z rodzicami na Mszę św. o godz. 17.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych i napojów alkoholowych. W Wielkim Poście nie bierzemy udziału w zabawach.

3. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej z zaleckami, po Mszy św. porannej i wieczornej. Kartki na wypominki znajdują się obok Listu Parafialnego. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu trwają Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.

4. Zap. przedślubna (I): Rafał Ornatowski z Opola i Anna Brosławska z Czarnowąs.

5. Misje Święte. W sobotę wieczorną Mszą św. rozpoczynamy w naszej parafii Misje Święte, które poprowadzi o. Jan Kaczmarek CM z Krakowa. Misje będą trwały od I do II Niedzieli Wielkiego Postu (21 do 28 lutego). Prosimy o zapoznanie się z planem Misji i o liczny udział, byśmy nie zmarnowali tej wielkie łaski. Spróbujmy również zachęcić tych, którzy mogą się dowiedzieć o Misjach tylko dzięki nam.  

6. Dziękujemy za kolektę na potrzeby naszej parafii i za składane ofiary kolędowe oraz za udział w Mszy św. w intencji chorych. Rodzinom z Borek dziękujemy za sprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 9.00 do sprzątania kościoła prosimy rodziny z Krzanowic z ul. Armii Ludowej.

7. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św. wg. Róż:

  • Śr. ? MB z Lourdes (A. Kotula) i MB Wspomożenia Wiernych (E. Wróbel)
  • Czw. ? MB Dobrej Rady (D. Jaszczyk) i MB Bolesnej (M. Mróz)
  • Pt. ? św. Barbary (M. Panusch) i Ducha Świętego (E. Piontek)
image_print