Niedziela V Zwykła

 1. Dzisiaj V Niedziela Zwykła. Zapraszamy na nieszpory ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o g. 15.00.
 2. Msze św. poranne w tym tygodniu będą sprawowane o g. 8.00, z wyjątkiem czwartku.
 3. W czwartek będziemy obchodzić Wspomnienie NMP z Lourdes. W tym dniu przypada również Światowy Dzień Chorych. Zapraszamy wszystkich chorych i osoby w podeszłym wieku na Mszę św. o g. 10.00. W naszej parafii jest wielu chorych, zarówno starszych jak i młodszych. Pomóżmy im w tym dniu przybyć do kościoła na Mszę św.
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się dni adoracji Najświętszego Sakramentu przed Wielkim Postem. Plan adoracji w niedzielę będzie następujący: 12.00 ? Siostry Zakonne, 13.00 ? Wróblin, 14.00 ? Krzanowice i Borki, 15.00 ? Czarnowąsy, 15.45 ? Zakończenie adoracji, 16.00 ? Msza św.
 5. Sakrament chrztu św. przyjęła Laura Skibińska. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym dziecka.
 6. Przygotowujących się w najbliższym czasie do sakramentu małżeństwa informujemy, że 27 lutego (w sobotę) o g. 19.00, w kościele św. Katarzyny w Dobrzeniu Wlk. rozpoczną się nauki przedślubne dla narzeczonych.
 7. Składamy podziękowanie za dzisiejszą kolektę na potrzeby Kurii i WSD w Opolu, za kolektę z Święta Ofiarowania Pańskiego na klasztory klauzurowe i za składane ofiary kolędowe. Dziękujemy również za liczny udział w Eucharystii w Święto Ofiarowania. Dziękujemy tez rodzinom z Czarnowąs za sprzątanie kościoła. W sobotę o g. 9.00 do sprzątania prosimy rodziny z Borek z ul Jasnej.
 8. W naszych codziennych modlitwach pamiętajmy o Misjach Świętych, które odbędą się w naszej parafii od 21-28 lutego, a także o Ojcu Misjonarzu, który tym Misjom będzie przewodniczył.
 9. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św.:
 • Pn ? św. Jadwigi (E. Fila) i Wniebowzięcia NMP (G. Fack)
 • Wt ? św. Kamila (E. Zdzuj) i św. Antoniego (H. Filus)
 • Śr ? św. Elżbiety (O. Knietsch) i Narodzenia NMP (G. Zowada)
 • Czw ? św. Anny (T. Matyszok) i św. Wojciecha (M. Patrzek)
 • Pt ? św. O. Pio (K. Rippel) i św. A. Boboli (K. Rusek)
image_print