Niedziela IV Zwykła

1. Dzisiaj IV Niedziela Zwykła. Zapraszamy na nieszpory o godz. 15.00.

2. Od poniedziałku rozpoczynają się dwutygodniowe ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. W tym okresie Msze św. poranne będą sprawowane o godz. 8.00.

3. We wtorek będziemy obchodzić Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane też świętem Matki Bożej Gromnicznej. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 17.00 i 18.30. Podczas wszystkich Mszy św. błogosławić będziemy gromnice, których światło ma nas strzec od niebezpieczeństw. W tym dniu przypada również Dzień Życia Konsekrowanego. Kolekta przeznaczona będzie na rzecz klasztorów klauzurowych /zwłaszcza Karmelu w Krakowie, gdzie jest nasza parafianka/. Prosimy, aby w to Święto dzieci i młodzież wzięły udział w Mszy św.

4. W środę po Mszach św. błogosławieństwo gardła ku czci św. Błażeja.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. dla wszystkich przed każdą Mszą św.

6. W piątek po Mszach św. błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty.

7. Do wieczności odeszła śp. Apolonia Marek ? l. 76. Pokój jej duszy.

8. Składamy podziękowanie za kolektę na potrzeby naszej parafii, za składane ofiary kolędowe i za ofiary na rzecz Haiti (uzbieraliśmy prawie 6200 zł! – wielkie dzięki). Dziękujemy również rodzinom z Wróblina za posprzątanie świątyni parafialnej. W sobotę o godz. 9.00 do sprzątania kościoła prosimy rodziny z Czarnowąs z ul. Wolności: Nr 55 ? Bujnicki, Nr 56 ? Steckert, Nr 58 ? Tieleczek, Nr 59 ? Szcześniok, Nr 60 ? Binek.

9. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św. wg. Róż:

  • Pon. ? św. Joanny Beretta Molla (U. Nowainska) i św. Faustyny (M. Przywara)
  • Śr. ? św. Norberta (H. Galus)
  • Czw. ? MB Pocieszenia (G. Kinder) i MB Częstochowskiej (M. Lisowska)
  • Pt. ? Zwiastowania NMP (K. Świerc) i św. Rocha (E. Matyszok)

10. Za trzy tygodnie, od 21 do 28 lutego, tj. od I do II Niedzieli Wielkiego Postu, przeżywać będziemy w naszej parafii Misje Święte. Misje Święte są w parafii raz na 10 lat. Gorąco prosimy, aby już dzisiaj zaplanować sobie czas dla jak najlepszego przeżycia tych świętych dni. Będziemy również błagać Boga w naszych modlitwach aby te dni były owocne dla naszych rodzin i całej wspólnoty parafialnej. Prosimy zabrać ze sobą Dodatek specjalny do Listu, w którym jest Zaproszenie i Plan misji.

image_print