Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

 1. Dzisiaj obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa i wspominamy św. Jana ? Apostoła i Ewangelistę. O g. 16.00 zapraszamy dzieci i gimnazjalistów na Mszę św. ku czci św. Młodzianków i na jasełka bożonarodzeniowe. Po Mszy św. dzieci otrzymają specjalne błogosławieństwo.
 2. W tym tygodniu Msze św. będą odprawiane tylko rano o g. 8.00.
 3. W czwartek kończymy Rok Pański 2009. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną z nabożeństwem przebłagalnym o g. 17.00. Podziękujemy Bogu za otrzymane łaski kończącego się roku uroczystym Te Deum.
 4. W piątek rozpoczynamy Nowy Rok 2010. To dzień poświęcony Maryi Bożej Rodzicielce i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Porządek Mszy św. niedzielny, bez Mszy o g. 7.00 i nieszporów.
 5. W tym tygodniu mamy I sobotę miesiąca. Najbliższe odwiedziny chorych będą w miesiącu lutym. Szafarze zaniosą Komunię św. chorym w niedzielę od 9.30 w Czarnowąsach i Borkach a we Wróblinie i Krzanowicach od 10.00.
 6. W sobotę zaczynamy odwiedziny duszpasterskie (kolędę) w Krzanowicach na ulicy Armii Ludowej. Plan kolędy zamieszczony jest w Liście Parafialnym. Kolędę będziemy rozpoczynać od poniedziałku do piątku o g. 15.00, w sobotę o g. 10.00. Wypada, by gospodarz domu oczekiwał na ministrantów i kapłana przed domem, który ma być pobłogosławiony. Ofiary kolędowe będzie można składać w kościele podczas Mszy św.
 7. W minionym czasie zamieszkało w naszej parafii wiele nowych rodzin. Gorąco prosimy, by wypełnić wzór kartoteki parafialnej i przy najbliższej okazji przynieść do zakrystii. W ostatnim dniu kolędowym jesteśmy gotowi, na życzenie, odwiedzić nowe rodziny i poświęcić mieszkanie. Stosowne druczki są przygotowane przy wejściu głównym, w gablotce. Z góry dziękujemy!
 8. Zap. przedślubna (I): Michał Kupiński z Czarnowąs i Daria Kusińska z Nysy.
 9. Chrzest św. przyjął Jacek Półtorak. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.
 10. Dziękujemy rodzinom z Krzanowic za sprzątanie kościoła. W sobotę o g. 9.00 prosimy rodziny z Wróblina z ulicy Gminnej.
 11. Dziękujemy: dzieciom, młodzieży i dorosłym za udział w Roratach, za udział w uroczystościach Bożego Narodzenia, za ofiary na Fundusz Obrony Życia, Wydział Teologiczny w Opolu i na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
image_print