IV Niedziela Adwentu

 1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu. Nieszpory adwentowe o g. 15.00. Podczas nieszporów będzie okazja do sakramentu pokuty.
 2. W poniedziałek, wtorek i środę spowiedź św. rano od 6.30 do 8.00 i wieczorem od 16.00 do 18.30. Dzieci i gimnazjaliści przyjdą na spowiedź w poniedziałek od g. 16.00. W czwartek spowiedź tylko rano od 6.30 do 9.00, i od 15.30 do Mszy. Przeżyjmy dobrze świąteczną spowiedź świętą!
 3. Roraty jak w poprzednich tygodniach. We wtorek próba chóru o g. 18.00.
 4. We wtorek podczas Rorat do Służby Ołtarza zostanie przyjętych 15 nowych ministrantów. Na tę uroczystość zapraszamy ich rodziców i krewnych.
 5. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Składajmy sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem. Starajmy się zachować tradycyjną wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych podczas wieczerzy wigilijnej.
 6. Pasterka główna zostanie odprawiona o g. 24.00 w intencji wszystkich Rodzin naszej parafii i gości. Od g. 23.15 chór z zespołem wykona pastorałki. Dzieci oraz osoby, które nie mogą przybyć w nocy zapraszamy na Pasterkę o g. 16.00 lub do kościoła św. Anny o g. 22.00. Podczas Pasterki o g. 16.00 dzieci przedstawią jasełka bożonarodzeniowe. Kolekta z Pasterki, jak co roku, zasili Fundusz Obrony Życia.
 7. W piątek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św., jak w niedzielę, bez Mszy o g. 7.00. Wszystkich Parafian i Gości zapraszamy na nieszpory kolędowe o g. 15.00. Szafarze zaniosą Komunię św. chorym w obydwa dni świąteczne w Czarnowąsach i Borkach od 9.30, a we Wróblinie i Krzanowicach od g.10.00.
 8. W sobotę II Dzień Świąt Bożego Narodzenia i św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze św. wg porządku niedzielnego, bez nieszporów. Po Mszach św. błogosławimy owies. Kolekta będzie na Wydział Teol. w Opolu.
 9. W niedzielę obchodzić będziemy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa oraz wspominamy św. Jana ? Apostoła i Ewangelistę. Po Mszach św. błogosławieństwo wina. W przyszły poniedziałek (28 grudnia) wspominamy Świętych Młodzianków. Z tej racji zapraszamy już w niedzielę o g. 16.00 wszystkie dzieci i gimnazjalistów na Mszę św. w ich intencji oraz na jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu młodzieży. Po Mszy św. wszystkie dzieci otrzymają specjalne błogosławieństwo.
 10. Sakrament chrztu św. przyjęła Zuzanna Świerad i Krzysztof Soboń. Niech Bóg błogosławi rodzicom tych dzieci i chrzestnym.
 11. Do Pana odeszli: Karol Mikoszek ? l. 82., Otylia Libor ? l. 71, Alojzy Wróbel, l. 75 oraz Anna Staisch, l. 80. Niech odpoczywają w pokoju.
 12. W zakrystii można jeszcze nabyć opłatki i świece Caritas.
 13. Dziękujemy rodzinom z Borek, które wczoraj sprzątały świątynię parafialną. W środę o g. 9.00 do sprzątania kościoła parafialnego prosimy rodziny z Krzanowic z ulicy Armii Ludowej.
 14. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę, za przygotowanie i przywiezienie choinek. Paniom z Caritas za dostarczenie paczek świątecznych osobom chorym i samotnym. Dziękujemy za dary dla plebanii i nadesłane życzenia świąteczne.
 15. W miniony poniedziałek nasza parafianka Ewa Taratuta została uroczyście przyjęta do karmelitańskiej rodziny zakonnej w Krakowie i przyjęła nowe imię: Maria Samuela od Miłości Ukrzyżowanej. Dziękujemy Bogu za to powołanie i polecamy Jemu Siostrę Samuelę w naszych modlitwach. To dla nas wielka radość. Ukończyła ona Szkołę Podstawową w Czarnowąsach, następnie Szkołę Muzyczną oraz Liceum Ogólnokształcące w Opolu. Jest Absolwentem Akademii Muzycznej we Wrocławiu, na Wydziale Fortepianu. Przeszło rok temu wstąpiła do Karmelu w Krakowie.
 16. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św. ? Róże:
 • Pon. ? św. Rocha /E. Matyszok/ i św. Jadwigi /E. Fila/
 • Wt. ? św. O. Pio /K. Rippel/ i św. Andrzeja Boboli /K. Rusek/
 • Śr. ? św. Elżbiety /O. Knietsch/ i Narodzenia NMP /Zowada/
image_print