Rocznica konsekracji kościoła parafialnego w Czarnowąsach

 1. Dzisiaj obchodzimy rocznicę konsekracji naszego kościoła parafialnego. Dziękujemy Panu Bogu za Jego obecność pośród nas, przepraszamy za wszelkie lekceważenia tego Świętego Miejsca i prosimy o dar umiłowania tego kościoła, w którym Pan Bóg oddaje się nam całkowicie. Modlimy się za Fundatorów i Budowniczych tego kościoła, także za kapłanów, którzy w imieniu Chrystusa tutaj sprawowali i sprawują sakramenty, zwłaszcza Eucharystię. Dziękujemy wszystkim, którzy w odpowiedzialny sposób tworzą wspólnotę kościoła parafialnego i z nim się identyfikują. Nieszpory kiermaszowe o godz. 15.00.
 2. Od poniedziałku do piątku po wieczornych Mszach św. będziemy odmawiać różaniec za zmarłych zalecanych w wypominkach.
 3. W środę Święto Niepodległości. Msze św. o g. 8.00 i 17.00. Nie będzie Mszy św. szkolnej.
 4. Składamy podziękowanie za dzisiejszą kolektę. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za udział w Mszy św. oraz nabożeństwie na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych. Dziękujemy Panu Grabowskiemu za piasek przekazywany nam nieodpłatnie na budowę ogrodzenia wokół św. Anny. Bóg zapłać.
 5. Serdecznie dziękujemy Państwu Niedworok, którzy przez wiele lat sprzątali kościół parafialny, a teraz, z powodów zdrowotnych, nie mogą już kontynuować tej pracy. W związku z tym podjęliśmy decyzję, że odtąd będziemy sprzątać nasz kościół rodzinami. W każdą niedzielę będziemy wyznaczać rodziny z Czarnowąs, Borek, Krzanowic i Wróblina. Nasz kościół jest zbyt duży, by jego sprzątaniem miały się zajmować dwie osoby. Jeśli z każdej rodziny przyjdzie przynajmniej jedna osoba, to praca zostanie wykonana gruntownie i sprawnie. To przecież jest nasza Świątynia. W wielu parafiach tak właśnie ten problem jest rozwiązywany. Wierzę, że z tego zadania dobrze się wywiążemy, a zauważyłem, że zarówno przed I Komunią św., jak również przed Dożynkami chętnie dekorujemy i sprzątamy kościół i czynimy to z radością. Sprzątanie kościoła /sobota g. 8.00/. Rozpoczynają Czarnowąsy ? ul. Wolności:
 • nr 3 ? rodz. Kinder
 • nr 5 ? rodz. Waindok
 • nr 7 ? rodz. Kornek
 • nr 19 – rodz. Lis
 • nr 23 ? rodz. Niedworok
 • nr 27 ? rodz. Klemens
 • nr 39 ? rodz. Zborowski
 • nr 45 ? rodz. Tubek i Nowicki
image_print