Niedziela XXVI Zwykła

 1. Dzisiaj XXVI Niedziela Zwykła. Zapraszamy na nieszpory o godz. 15.00. We wtorek czcimy świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 2. Również we wtorek w kościele św. Anny zostanie poświęcony nowy sztandar Bractwa św. Anny. Zapraszamy wszystkich członków Bractwa, a także delegacje i sztandary pozostałych grup parafialnych. Zapraszamy wszystkich Parafian i zachęcamy do zapisywania się do Bractwa. Kolekta w czasie tej Mszy św. będzie przeznaczona na pokrycie kosztów sztandaru.
 3. W środę Msza św. szkolna o godz. 17.00. Od godz. 16.00 miesięczna spowiedź dla dzieci i gimnazjalistów. Po Mszy św. próba chóru.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. i nabożeństwem różańcowym. Miesięczne odwiedziny chorych w piątek od godz. 8.00.
 5. W czwartek zapraszamy na pierwsze nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Nabożeństwa różańcowe będą od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.00. We wtorek różaniec i Msza św. będzie w kościele św. Anny. Poprzez odmawianie tej szczególnej modlitwy powinniśmy okazać miłość i cześć Matce Najświętszej. W Krzanowicach i Borkach różaniec o godz. 18.00.
 6. W sobotę w Sanktuarium św. Jadwigi w Trzebnicy pielgrzymka ?Caritas? diecezji opolskiej, a w Winowie diecezjalny dzień skupienia róż różańcowych.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne plony. Gospodarzami Dożynek są parafianie z Czarnowąs. Procesja dożynkowa wyruszy o godz. 9.15 od państwa Leja przy ul. Wolności. Suma dożynkowa z dziękczynnym Te Deum o godz. 9.30. Z okazji ?Żniwioka? Sodalicja Mariańska przygotowała okolicznościowe wianki dożynkowe w cenie 7 zł, które będzie można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 8. W przyszłą niedzielę wspominamy św. Franciszka z Asyżu. Zapraszamy członków III Zakonu na Mszę św. o godz. 16.00. Po Mszy św. spotkanie w salce ?Betania?.
 9. Za tydzień na Górze św. Anny pielgrzymka hodowców gołębi.
 10. Sakrament chrztu św. przyjął Szymon Jabłoński. Rodzicom i chrzestnym życzymy wiele Bożego błogosławieństwa.
 11. Zapowiedź przedślubna (I): Adrian Cebula z Brynicy i Natalia Negrycz -Berezowska z Czarnowąs.
 12. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę przeznaczoną na nowe ogrodzenie wokół kościoła św. Anny, dziękujemy także Radzie Sołeckiej i tym parafianom z Czarnowąs, którzy zaangażowali się w przygotowanie korony żniwnej oraz w organizację i wyjazd na Diecezjalne Dożynki na Górę św. Anny. Za wszystko składamy Bóg zapłać. Dziękujemy za dary dla plebanii.
 13. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św.:
 • Pon. ? Róże: Niepokalanego Poczęcia NMP (O. Hanusik) MB Królowej Aniołów (W. Czok)
 • Wt. ? Róże: MB Wspomożenia Wiernych (E. Wróbel) i MB z Lourdes (A. Kotula)
 • Śr. ? Róże: św. Barbary (M. Panusch) i św. Jadwigi (E. Fila)
image_print