Niedziela XXIV Zwykła

 1. Dzisiaj XXIV Niedziela Zwykła. W Świerklach o godz. 15.00 nabożeństwo fatimskie. U nas nieszporów nie będzie.
 2. W poniedziałek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00 i na spotkanie, zapraszamy rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.
 3. We wtorek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
 4. W środę Msza św. szkolna dla dzieci i gimnazjalistów o godz. 17.00.
 5. W tym tygodniu przypadają kwartalne Dni modlitw za dzieci, młodzież i nauczycieli. W piątek czcimy św. Stanisława Kostkę ? patrona dzieci i młodzieży, na Mszę św. o g. 18.00 w piątek zapraszamy młodzież, a zwłaszcza kandydatów do bierzmowania, z rodzicami. Kandydaci w obecności rodziców złożą uroczyście swoje deklaracje.
 6. We wtorek po wieczornej Mszy św. w salce Betania spotkanie członków Parafialnego Caritas.
 7. W sobotę pielgrzymka narodów do Panny Maryi Pomocnej w Złotych Horach.
 8. W przyszłą niedzielę na Górze Św. Anny Diecezjalne Dożynki. Dekanat Siołkowice reprezentować będzie nasza parafia. Zapraszamy do udziału w dziękczynnej Mszy św. w Grocie Lurdzkiej o godz. 11.00. Zbiórka wszystkich delegacji z koronami na schodach prowadzących do Groty o godz. 10.15.
 9. Kolekta za tydzień na budowę kościołów w naszej diecezji i jałmużna postna z całego roku.
 10. Sakrament chrztu św. przyjął Daniel Kilar. Rodzicom i chrzestnym życzymy wiele Bożego błogosławieństwa.
 11. Zapowiedź przedślubna (I): Andrzej Lisowski z Brynicy i Agata Zdzuj z Czarnowąs.
 12. Od poniedziałku w zakrystii możemy zapisywać intencje mszalne na przyszły rok. Msze św. możemy ofiarować o pokój wieczny dla naszych zmarłych, a także w intencji żyjących, dziękując za Bożą opiekę nad naszymi rodzinami oraz z okazji różnych rocznic, prosząc o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla nas samych.
 13. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii i za złożone przed kościołem ofiary na KUL. Dziękujemy również uczestnikom parafialnej pielgrzymki na obchody kalwaryjskie na Górze św. Anny za poniesiony trud i modlitwy w intencji naszej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać.
 14. W minionym tygodniu zostało założone kolejne okno witrażowe nad bocznym wejściem (symbol: sakrament namaszczenia), cena 6400 zł. Postępują również prace związane z ogrodzeniem cmentarza. Jest to wielka i trudna inwestycja. Prosimy starszych panów do wybierania kamienia dla murarzy, ułatwi to pracę i ją przyśpieszy. Spotykamy się z ogromną życzliwością, gdy idzie o te prace, za co z całego serca dziękujemy, również za składane ofiary na rzecz tej odbudowy. Pan Krzysztof Rusek podjął się odnowienia elewacji naszego Domu Cmentarnego (kostnicy). Z powodu niedrożnego odpływu wody deszczowej elewacja ta zaczęła odpadać. Dziękujemy za tę pracę. Ks. Proboszcz przygotował już Regulamin naszego cmentarza, który zostanie opublikowany za tydzień.
 15. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św.:
 • Pon. ? Róża Wniebowzięcia NMP (G. Fak)
 • Wt. ? Róża św. Anny (T. Matyszok)
 • Śr. ? Róża MB Dobrej Rady (D. Jaszczyk)
 • Czw. ? Róża Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryi (R. Baron)
 • Pt. ? Róża św. Rocha (E. Matyszok)
image_print