Niedziela XX Zwykła

  1. Dzisiaj XX Niedziela Zwykła. W Kamieniu Śl. odpust ku czci św. Jacka, a w Dobrzeniu Wlk. ku czci św. Rocha. W naszym kościele nie będzie nieszporów.
  2. Jutro wyrusza z Opola Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Bagaże przyjmowane będą dzisiaj na parkingu przy plebani o godz. 19.30. Opłata za bagaż wynosi 25 zł. Pielgrzymom życzymy szczęśliwej drogi i ich modlitwie polecamy naszą wspólnotę. Będziemy o was pamiętać, byście wytrwali w drodze.
  3. W poniedziałek przypada Uroczystość św. Jacka ? kapłana, patrona metropolii górnośląskiej, w czwartek wspominamy św. Bernarda ? opata i doktora Kościoła, w piątek św. Piusa X ? papieża, a w sobotę czcimy NMP Królową.
  4. W środę przypada II rocznica konsekracji kościoła św. Anny. Z tej racji zapraszamy wszystkich Parafian do kościoła św. Anny w niedzielę o godz. 9.00 na uroczystą Mszę św. kiermaszową oraz na nieszpory o godz. 15.00.
  5. Zap. przedślubna (I): Tomasz Pokropiwny z Wróblina i Monika Drapiewska z Ozimka.
  6. Do Pana odszedł śp. Robert Mainka, przeżywszy 18 lat.
  7. Można jeszcze zapisywać się na wyjazd na obchody kalwaryjskie Podwyższenia Krzyża Świętego na Górę św. Anny w dniu 12 września. Są jeszcze świece z kościołem św. Anny.
  8. W piątek, w dzień wspomnienia św. Maksymiliana Ksiądz Arcybiskup Alfons Nossol poświęcił figurę tego Świętego w kościele św. Anny. Dziękujemy całemu Środowisku Energetycznemu Elektrowni Opole za ufundowanie i ofiarowanie figury św. Maksymiliana Marii Kolbego dla naszego kościoła. Księdzu Arcybiskupowi dziękujemy za obecność i za poświęcenie tejże figury. Obecność Księdza Abpa w tym dniu wśród nas była szczególnie wymowna, bowiem w tym samym dniu dowiedzieliśmy się o nominacji nowego biskupa, którym będzie Bp Andrzej Czaja. Mieliśmy więc okazję, by mu podziękować za wszystko, co uczynił dla naszej diecezji i dla naszej parafii. A uczynił bardzo wiele. Wszystkim obecnym na tej uroczystości dziękujemy! Dziękujemy również za wczorajszą kolektę na KUL oraz za dzisiejszą na potrzeby naszej parafii.
  9. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrzeniu Wlk. informuje, że już od dnia 3 sierpnia można się ubiegać o dofinansowanie do wyżywienia dzieci w szkołach i przedszkolach. Natomiast Dyrekcja Publicznego Przedszkola w Czarnowąsach zawiadamia, że zebranie Rodziców odbędzie się dnia 27 sierpnia (czwartek) o godz. 17.00 w Sali Wiejskiej, ul. Wolności 91 w Czarnowąsach.
image_print