Niedziela XVIII Zwykła

  1. Dzisiaj XVIII Niedziela Zwykła. Zapraszamy na nieszpory ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 15.00. W dniu dzisiejszym możemy również uzyskać odpust zupełny ?Porcjunkuli?. Warunki odpustu są następujące: pobożne nawiedzenie kościoła, modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga, spowiedź i Komunia św. z modlitwą w intencji Ojca św. oraz wykluczenie przywiązania do grzechu.
  2. Od poniedziałku do czwartku Msze św. będą sprawowane tylko rano o godz. 7.00.
  3. We wtorek czcimy św. Jana Maria Vianneya ? kapłana. Św. Jan Maria Vianney jest patronem trwającego właśnie Roku Kapłańskiego. W czwartek obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego, a w sobotę wspominamy św. Dominika ? kapłana.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Miesięczne odwiedziny chorych będą dopiero w miesiącu wrześniu.
  5. W przyszłą niedziele odpust w Brynicy.
  6. Zapowiedzi przedślubne: (I) Wojciech Jabłoński z Czarnowąs i Janina Kordasiewicz z Opola; (II) Kamil Śliwiński z Kietrza i Angelika Lisoń z Czarnowąs.
  7. Do Pana odszedł śp. Gerard Twardawski, przeżywszy 77 lat.
  8. W poniedziałek zakończyliśmy obchody odpustowe ku czci św. Anny. Dziękujemy Panu Bogu za wszelkie łaski tego świętego czasu, a także za dar wspaniałej pogody. Dziękujemy kaznodziei odpustowemu Ks. Infułatowi Kazimierzowi Doli, wszystkim Kapłanom, Siostrom Zakonnym, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Mariankom, Chórowi, Orkiestrze, Dekoratorowi, Panom niosącym baldachim i zbierającym kolektę, ZGK w Kup za wykonane prace porządkowe na cmentarzu i placu kościelnym. Dziękujemy również za dary na stół odpustowy na plebanii, Paniom z Wróblina za umycie okien kościoła i kaplicy odpustowej. Przede wszystkim szczególne wyrazy wdzięczności składamy wszystkim Parafianom i Gościom za bardzo liczny i nabożny udział w tej Uroczystości, za przyjętą Komunię św., złożone ofiary i nabycie pamiątkowych świec. Otrzymaliśmy wiele wyrazów wdzięczności z parafii i spoza parafii za te święte dni odpustowe. Dziękujemy uczestnikom parafialnej pielgrzymki do Karlików i Wambierzyc za trud pielgrzymowania i modlitwy w intencji naszej parafii. Za wszystko składamy Bóg zapłać.
  9. W tym tygodniu dowiozą nam jeszcze świece, które rozprowadzaliśmy na odpuście, bo wiele osób pytało, czy takie świece jeszcze będzie można nabyć.
image_print