Niedziela XVI Zwykła

 1. Dzisiaj XVI Niedziela Zwykła. W Świerklach nabożeństwo fatimskie o g. 15.00. U nas nieszporów nie będzie.
 2. W poniedziałek czcimy bł. Czesława ? patrona naszej diecezji, w czwartek św. Brygidy ? patronki Europy, w sobotę czcimy św. Jakuba Apostoła.
 3. W środę po Mszy św. wieczornej próba chóru.
 4. W czwartek o g. 16.00 prosimy panie z Wróblina do umycia okien w kościele św. Anny przed odpustem oraz kaplicy odpustowej. Prosimy też o uporządkowanie grobów i dróżek cmentarnych.
 5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Odpustowa ku czci św. Anny. W sobotę o g. 18.00 wyruszymy w procesji eucharystycznej do kościoła św. Anny. O g. 18.30 odprawimy nieszpory odpustowe, a po nich o g. 19.00 Msza św. w int. żyjących i ++ Babć i Dziadków.
 6. W niedzielę odpustową Msza św. o g. 7.00 będzie w kościele parafialnym i u św. Anny (w int. Matek). Pozostałe Msze św. o g. 9.00, 11.00 (Suma odpustowa) i o 16.00 u św. Anny. Kaznodzieją odpustowym będzie ks. infułat Kazimierz Dola długoletni rektor WSD w Nysie i wykładowca UO. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości, siostry Jadwiżanki, chór, orkiestrę, służbę ołtarza, marianki, panów do baldachimu i zbierania kolekty.
 7. Przygotujmy się do dobrego przeżycia uroczystości przez sakrament pokuty, by móc przyjąć Komunię św. i otrzymać wszelkie łaski związane z odpustem. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św., a w sobotę od g. 17.00 w kościele parafialnym, a potem u św. Anny. Nie odkładajmy spowiedzi dopiero na niedzielę.
 8. Zap. przedśl. /I/: Łukasz Poniży z Czarnowąs i Agata Ptaszyńska z Turawy.
 9. Do Pana odeszli: Gertruda Hylla, l. 82 i Jadwiga Piechaczek, l. 78.
 10. Dziękujemy za kolektę na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary złożone dla osób poszkodowanych przez powódź. Uzbieraliśmy 7 200 zł. To bardzo dużo! Cała ta kwota została już przesłana na konto Caritas. Dziękujemy również za prace porządkowe wykonane już na cmentarzu przez ZGK w Kup.
 11. W środę 29 lipca (po odpuście) planujemy pielgrzymkę m.in. do sanktuarium Kr?liky w Czechach, do Wambierzyc, a po drodze również do innych miejsc. Koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii. Serdecznie zapraszamy!
 12. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św.:
 • Pon. ? Róże: św. Elżbiety i św. O. Pio /P. Knietsch i K. Rippel/
 • Wt. ? Róże: św. Jacka i bł. Czesława /D. Cebulla i P. Cebulla/
 • Śr. ? Róże: św. Józefa i św. Antoniego /M. Gallus i H. Firlus/
 • Czw. – Róże: MB Częstochowskiej i MB Pocieszenia /M. Lisowska, G. Kinder/
 • Pt. ? Róże: św. Jadwigi i Zwiastowania NMP /E. Fila i K. Świerc/.
image_print