Niedziela XII Zwykła

1. Dzisiaj XII Niedziela Zwykła. W Świerklach odpust ku czci Niepokalanego Serca NMP. Z tej racji w naszym kościele nie będzie nieszporów.

2. We wtorek obchodzimy Dzień Ojca. Otoczmy serdeczną modlitwą wszystkich naszych ojców, a także pamiętajmy o wszystkich zmarłych ojcach.

3. W środę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

4. W piątek po Mszach św. błogosławieństwo świec ku czci św. Jana i Pawła, które mają nas chronić od burz i gwałtownych nawałnic.

5. W sobotę wspominamy NMP Nieustającej Pomocy.

W sobotę i niedzielę na Górze św. Anny pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców.

6. W przyszłą niedzielę odpust ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła w parafii Łubniany. W tym dniu przypada również 37 rocznica ustanowienia diecezji opolskiej.

7. Zapowiedzi przedślubne (I): Artur Kałuża z Czarnowąs i Judyta Kasprzak z Czarnowąs; Robert Kuźnik z Borek i Monika Duda z Krzanowic; Piotr Półtorak z Dąbrowy i Małgorzata Schwiertz z Krzanowic.

8. Młodzieży i dzieciom życzymy szczęśliwych i udanych wakacji, przypominając o codziennej modlitwie i obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

9. Serdeczne podziękowania dla członków Rady Duszpasterskiej za udział w ostatnim spotkaniu. Przedmiotem naszej uwagi była sprawa nowego ogrodzenia wokół cmentarza. Przy okazji też został poruszony problem regulaminu cmentarza, w którym trzeba jasno określić kwestie związane np. z budową grobowców rodzinnych i pomników. Zwłaszcza budowa grobowców musi być bezwzględnie uzgodniona i konsultowana z gospodarzem cmentarza. W najbliższym czasie taki regulamin zostanie opracowany. Rada z aprobatą przyjęła propozycję ks. Proboszcza, by do różnych prac parafialnych angażować poszczególne wioski, np. sprzątanie kościoła św. Anny przed odpustem, cmentarza przed uroczystością Wszystkich Świętych, czy wykonanie 4 ołtarzy na Boże Ciało. Zastanawialiśmy się również nad organizacją parafialnego festynu w okolicach jesieni ?Pożegnanie lata”, w którym również mają się zaangażować wszystkie części naszej parafii. Ks. Proboszcz przedstawił też Radzie plany związane z konserwacją kościoła parafialnego. 

10. Dziękujemy za kolektę na potrzeby naszej parafii, a także za złożone przed kościołem ofiary do puszek na KUL.

11. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św.:

  • Pon. – Róża Narodzenia NMP (G. Zowada) i Róża św. Elżbiety (O. Knietsch)
  • Wt. – Róża św. M. Kolbe (J. Waldyra) i Róża MB Bolesnej (M. Mróz)
  • Śr. – Róża Zwiastowania NMP (K. Świerc) i Róża MB Częstochowskiej (M. Lisowska)
  • Cz. – Róża św. Rocha (E. Matyszok) i Róża MB Kościoła (Ł. Michalla)
  • Pt. – Róża Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryi (R. Baron).  
image_print