Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i Dzień Dziękczynienia. Nieszpory ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 15.00.

2. Msza św. szkolna w środę o godz. 17.00. Potem próba chóru.

3. W czwartek Boże Ciało. Msze św. o godz. 7.00, 8.30 – Suma odpustowa z procesją, i o godz. 16.30. Po Sumie wyruszy procesja eucharystyczna. W tym roku mamy zaproszenie na ul. Chopina. Trasa procesji przebiegać będzie ulicami: Jagiełły, Chopina i powrót. Ołtarz I: przy Krzyżu – P. Sorówka, Pietrek, ołtarz II – młodzież, ołtarz III: P. Starosta – krzyż , ołtarz IV – k. piekarni – Borki. Do udziału w procesji zapraszamy Wszystkich Parafian, zwłaszcza dzieci pierwszokomunijne, dzieci do sypania kwiatków. Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy. Niech udział w procesji będzie naszym świadectwem wiary i miłości Najświętszego Sakramentu. Prosimy o udekorowanie naszych domów w całej parafii, szczególnie na trasie procesji. Wszyscy chcemy zaprosić Pana Jezusa do naszych domów i zagród.

4. W piątek i sobotę po wieczornej Mszy św. procesja Oktawy Bożego Ciała.

5. W sobotę po Mszy św. porannej spotkanie Tercjarzy św. Franciszka.

6. W przyszłą niedzielę odpust ku czci św. Antoniego w parafii Luboszyce, a Świerklach nabożeństwo fatimskie o godz. 15.00.

7. Do Pana odszedł śp. Andrzej Widawski, l. 45.

8. Zapraszamy chłopców i dziewczynki po I Komunii św. i starszych do zapisywania się w zakrystii do grona ministrantów i Dzieci Maryi. Rodziców prosimy o zachętę i wyrażenie zgody na ich służbę przy ołtarzu Pańskim.

9. Dziękujemy za kolektę na potrzeby Kurii i WSD w Opolu, za ofiary złożone przed kościołem na budowę Świątyni Opatrzności Bożej oraz za liczny udział w pielgrzymce do św. Rocha w Dobrzeniu Wielkim. Bóg zapłać.

10. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św.: 

  • Pon. – Róża bł. Marii Merkert (M. Baron) i Róża MB Dobrej Rady (D. Jaszczyk)
  • Wt. – Róża MB z Lourdes (A. Kotula) i Róża MB Wspomożenia Wiernych (E. Wróbel)
  • Śr. – Róża MB Pocieszenia (G. Kinder) i Róża MB Pośredniczki Łask (I. Kijowska)
  • Pt. – Róża MB Nieustającej Pom. (M. Czernia) i Róża MB Częstochowskiej (M. Lisowski) 
image_print