Zesłanie Ducha Świętego

1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego a zarazem Uroczystość I Komunii św. O godz. 15.00 nabożeństwo eucharystyczne z udziałem dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców i krewnych. Informujemy, że I Komunia w przyszłym roku będzie 30 maja.

2. Od poniedziałku zaczynamy tzw. Biały Tydzień. Dzieci pierwszokomunijne przychodzić będą w strojach komunijnych na Msze św.: w poniedziałek o godz. 17.00, czwartek, piątek i sobotę o godz. 18.00 do kościoła parafialnego, we wtorek o godz. 18.00 do św. Anny i w środę o godz. 18.00 do św. Rocha w Dobrzeniu Wlk.

3. W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła – Drugi Dzień Zielonych Świąt. Msze św. o godz. 8.00, 9.30 17.00 i 18.30. W Kamieniu Śl. o godz. 10.00 Dzień Modlitw Rolników. W tym dniu przypada również Dzień Dziecka.

4. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św. Dzieci swoją spowiedź będą miały na zakończenie roku szkolno-katechetycznego. W piątek od godz. 8.30 miesięczne odwiedziny chorych.

5. W środę o g. 18.00 ślubowana pielgrzymka do kościoła św. Rocha w Dobrzeniu Wlk. Zbieramy się przy bramie wejściowej, aby procesyjnie wejść do kościoła na Mszę św.

6. W sobotę czcimy św. Norberta – biskupa, Patrona naszej parafii. Zapraszamy na Mszę św. ku czci naszego Patrona o g. 8.00. Po Mszy św. rozpoczęcie adoracji Najświętszego Sakramentu według następującego planu: 9.00 – Czarnowąsy o 10.00 – Wróblin o 11.00 – Krzanowice i Borki, o 12.00 – Siostry Jadwiżanki o 13.45 – Zakończenie adoracji.

7. Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, a także Dzień Dziękczynienia. Po Mszach św. przed kościołem zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Na Górze św. Anny pielgrzymka Mniejszości Narodowych.

8. Dziękujemy: za dzisiejszą kolektę, parafianom z Borek za przygotowanie uroczystości odpustowej, za udział we wtorkowej Mszy św. u św. Anny, dzieciom i Pani Joannie Jabłońskiej-Sobek oraz rodzicom za piękną inscenizację. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie kościoła, dekoracje i za dar dla naszego kościoła /nowy gong mszalny/.

9. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św.:

  • Pon. /17.00/ – Róża św. Norberta (H. Galus)
  • Pon. /18.30/ – Róża św. Moniki (K. Niestrój) i Róża św. Wojciecha (M. Patrzek)
  • Wt. – Róża św. Anny (T. Matyszok) i Róża MB Fatimskiej (A. Gondro)
  • Czw. – Róża św. Józefa (M. Gallus) i Róża św. Kamila (Fr. Mróz)
  • Pt. – Róża św. O. Pio (K. Rippel) i Róża Andrzeja Boboli (K. Rusek)  
image_print